KTM X-Bow GT4 | Nie tylko motocykle

KTM i Reiter Engineering podali kolejne szczegóły odnośnie swojego nowego samochodu wyścigowego

Salon Genewa 2013 | KTM X-Bow GT

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że KTM, znany austriacki producent motocykli, ma w swojej ofercie również sportowy samochód. Nazywa się X-Bow i jest ultralekkim modelem, dopuszczonym do użytku na drogach publicznych, ale przeznaczonym do jazdy po torze. To jednak auto radykalne, bez dachu, a w mocniejszych wersjach również bez szyby czołowej.

W 2015 roku KTM razem firmą Reiter Engineering zaprezentują nowy samochód z zamkniętym nadwoziem. W pierwszej kolejności pojazd uzyska homologacje do udziału w seriach wyścigowych SRO i Pirelli Wolr Challenge.

Ostateczny wygląd nowego X-Bow ukazuje powyższa grafika. Auto otrzymało charakterystyczny, futurystyczny design. Pomarańczowe nadwozie kontrastuje z elementami wykonanymi z włókna węglowego. Jednak nie tylko jego wygląd ma budzić zainteresowanie, również zastosowana technologia i osiągi.

NA obecną chwilę wiemy, że KTM X-Bow GT4 będzie napędzany dobrze znanym silnikiem 2.0 TFSI o mocy około 320 KM, współpracującym z sekwencyjną skrzynią biegów Holinger sterowaną łopatkami. Samochód zostanie wyposażony w system ABS pracujący w trybie sportowym.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy rodzaj pojazdów zrewolucjonizuje transport?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.