Jedziemy Barbórkę z Janem Chmielewskim

Kultowy Rajd Barbórka, jak co roku na początku grudnia, zgromadzi na stołecznych oesach czołówkę polskich kierowców z różnych dyscyplin motorsportu

Volkswagen Polo R WRC | Test | Być jak Sebastien Ogier

W mocnej stawce klasy 1 zobaczymy w Warszawie debiutującą w czteronapędowym samochodzie załogę Jan Chmielewski - Jacek Nowaczewski, którzy otrzymali dwunasty numer startowy i zaprezentują na trasach Barbórki Forda Fiestę R5+, również z logo Moto.pl

Jan Chmielewski: Chyba nie potrafię opisać emocji, które są teraz we mnie. W Rajdzie Barbórka wystartujemy Fordem Fiestą R5+. Zawsze do tej pory powtarzałem sobie, że przesiadka do czteronapędówki nie powinna być zbyt pochopnym posunięciem, ale mimo to postanowiłem zaryzykować. Jaki będzie tego efekt - przekonamy się już w sobotę. Ciężko mi dokładnie zrelacjonować wrażenia zza kierownicy tego samochodu, ale można śmiało powiedzieć, że w porównaniu z rajdówkami, którymi jeździłem wcześniej to istny "kosmos". Do tej pory poza krótkimi testami z Subaru Poland Rally Teamem nie jeździłem rajdowymi samochodami 4x4, więc będę musiał szybko się przestawić do tego rodzaju napędu.

W pracy nad startem Fiestą w Barbórce pomagało mi w przeróżny sposób bardzo wiele osób, którym w tym momencie chciałbym bardzo serdecznie podziękować. Dziękuję całemu zespołowi, mechanikom z Race Rent'u za wytężoną pracę przy przygotowaniu zarówno Forda, jaki i naszego Citroena DS3 R3, w którym na Barbórce zadebiutuje Łukasz Byśkiniewicz z Wiślakiem na prawym fotelu. W sposób szczególny chciałbym podziękować Maćkowi Oleksowiczowi oraz członkom jego zespołu za poświęcony czas i nieocenioną pomoc okazaną mi przed tym startem. Póki co ma on niestety charakter jednorazowy, ale być może "dobra" Barbórka w aucie 4x4 da nadzieje, aby to zmienić.

Jacek Nowaczewski: W tegorocznym Rajdzie Barbórka będę miał okazję wystartować wspólnie z  Jankiem Chmielewskim w nowym dla nas obu samochodzie  jakim jest Ford Fiesta R5+. Występ tak zaawansowaną i szybką rajdówką w tak mocnej stawce będzie dla nas obu zarówno mobilizacją i wielkim zaszczytem. Przed nami niewiele kilometrów oesowych, ale całe mnóstwo emocji. Mam nadzieję, że szybko znajdziemy z Jankiem wspólny język i naszą jazdą będziemy mogli walczyć o jak najwyższe lokaty oraz cieszyć licznie zgromadzonych kibiców w tym bardzo krótkim, ale prestiżowym rajdzie. Liczymy na wasz gorący doping!

Sponsorami zespołu są: WESEM, Caffaro, Fuchs Oil, 4za3.pl, Goodyear, Dunlop i właściciel marki NEO; patronat medialny sprawują portal moto.pl i Radio RMF-FM, i wydawnictwo FENIKS MEDIA; za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.

Barbórkowy rozkład jazd | Harmonogram

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Fiesta R5 | Test | Jak na Monte Carlo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.