WRC | Sebastien Loeb wraca do rajdów!

Sebastien Loeb w zeszłym roku zakończył swoją rajdową karierę i rozpoczął starty w wyścigach WTCC. Wiele osób zastanawiało się czy wróci. Citroen właśnie potwierdził, że Loeba zobaczymy w aucie WRC już w przyszłym roku

Pikes Peak International Hill Climb| Relacja: Loeb pobił kolejny rekord

Powrót dziewięciokrotnego mistrza świata do rajdowego auta będzie miał miejsce w trakcie słynnego Rajdu Monte Carlo. Loeb, który w Monaco już siedem razy stawał na najwyższym stopniu podium, zasiądzie w przyszłorocznej edycji za kierownicą dobrze znanego sobie DS 3 WRC, który do tego czasu przejedzie jednak głębokie zmiany. Od przyszłego roku za sprawą zmiany polityki firmy, z rajdowych tras znikną Citroeny, a zespół będzie występował pod nazwą DS World Rally Team. Właśnie dlatego firma uznała, że dla podkreślenia tego wydarzenia, warto zaangażować ponownie słynnego rajdowego mistrza.

Rajd Monte Carlo zacznie się 19 stycznia i potrwa aż sześć dni, rozpoczynając przyszłoroczny sezon WRC. Sebastien Loeb i Daniel Elena zostali nominowani przez francuski zespół do zdobywania punktów w klasyfikacji producentów, a więc będą musieli pokazać się z dobrej strony. Drugą załogę fabrycznego DS3 WRC będą stanowić Kris Meeke i Paul Nagle, którzy w zeszłym tygodniu podpisali kontrakt na kolejny rok startów.

Citroen Xsara WRC | Kup sobie auto Loeba

Start Loeba w Monte Carlo będzie jednorazowy. Nadal nie wiadomo kto pojedzie drugim fabrycznym DS-em w całym sezonie WRC. Informacja o starcie Loeba wprowadza pewne zamieszanie, ale także nie zamyka drogi do francuskiego zespołu innym kierowcom. Wśród kandydatów nadal mówi się o Robercie Kubicy, który nie ma już ochoty na starty Fiestą WRC, ale myśli o pozostaniu w WRC. Ostatnio rozmowy z polskim kierowcą potwierdził nawet sam szef zespołu Citroena, Yves Matton. Być może to właśnie polski kierowca zasiądzie w poprawionym DS 3 WRC.

W ramach modyfikacji rajdowa broń z Wersalu otrzyma ulepszoną jednostkę napędową, której technologie będą pochodzić z doświadczeń, jakie Citroen wyniósł z tegorocznych startów w WTCC. Na Rajd Monte Carlo będzie dostępne już także nowe zawieszenie i skrzynia biegów z wracającymi do WRC łopatkami przy kierownicy. W drugiej połowie roku pojawi się również nowy pakiet aerodynamiczny i lepsze zawieszenie na szutrowe oesy.

ZOBACZ TAKŻE:

Sebastien Loeb | Wspomnienia dziewięciokrotnego Mistrza Świata

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.