Audi ustanawia serię wyścigową nowego TT

Audi inicjuje własną serię wyścigową dla modelu TT. W ten sposób, po udanym debiucie wyścigów Audi R8 LMS Cup w Azji, koncern z Ingolstadt zacznie organizować własny puchar także w Niemczech. Ma on być okazją do debiutu dla młodych kierowców, a także dla tych mających już doświadczenie w innych seriach wyścigowych

Opel Adam R2 | Niepozornie dobre auto rajdowe

W sezonie 2015, podczas każdego z sześciu wyścigów DTM w Niemczech i w krajach sąsiednich, zaplanowano po dwa wyścigi Audi Sport TT Cup. Na linii startowej staną 24 samochody przygotowane przez quattro GmbH. Sześć z nich zarezerwowano dla kierowców wytypowanych przez Audi, natomiast miejsca za kierownicą osiemnastu pozostałych pojazdów przeznaczono dla chętnych z całego świata. Swą aplikację do tej ekipy składać można za pośrednictwem strony www.audi-motorsport.com . Kilkuetapowa rekrutacja prowadzona będzie w ścisłej współpracy z Audi driving experience.

Radą dla zwodników podczas całej serii wyścigów Audi Sport TT Cup będzie służył Markus Winkelhock - doświadczony kierowca zawodowy, od lat związany z Audi, były kierowca DTM i zwycięzca tegorocznych 24-godzinnych wyścigów na torach Nürburgring i Spa.

Bardzo lekka karoseria Audi TT trzeciej generacji z materiałową kompozycją stali i aluminium, stanowi odpowiednią bazę dla samochodu wyścigowego. Czterocylindrowy silnik TFSI oraz sześciostopniowa skrzynia biegów S tronic zostały zaadaptowane z pojazdów seryjnych w prawie niezmienionym stanie. Wersja wyścigowa Audi TT ma moc 228 kW (310 KM), ważąc przy tym zaledwie 1125 kg. Za pomocą funkcji push to pass, moc silnikamożna na krótko podnieść o 22 kW (30 KM). Aktywny, regulowany elektronicznie mechanizm różnicowy, zapewnia optymalną trakcję przedniej osi.

Zwycięzca całej nowej serii Audi Sport TT Cup może liczyć na wsparcie w prowadzonym przez Audi, doskonale sprawdzającym się programie wyścigów GT3. Wielu młodych kierowców marzy także o późniejszej możliwości reprezentowania Audi w DTM lub w WEC. "Przez długi czas koncentrowaliśmy się na imprezach motorowych najwyższej rangi" - mówi szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich. "Audi R8 LMS był w 2008 roku pierwszym samochodem wyścigowym, stworzonym specjalnie dla zewnętrznych teamów. Audi Sport TT Cup to z kolei oferta przygotowana przez quattro GmbH z myślą o nowicjuszach, chcących wejść w świat sportów motorowych w towarzystwie czterech pierścieni."

ZOBACZ TAKŻE:

Jak wystartować w Kia Lotos Race - Wyścigowy weekend w Zolder

Więcej o: