Porsche GT3 CCCE | Most | Zapowiedź: Bitwa o Most

Zawodnicy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe kończą wakacje i po blisko miesięcznej przerwie zmierzą się w czwartej rundzie pucharu. Tym razem areną zmagań będzie tor w czeskim Moście, który ugości puchar już w najbliższy weekend

Porsche GT3 CCCE | Hungaroring | Relacja: Goście najszybsi

Po rundzie na Salzburgringu na czele klasyfikacji znalazł się Adam Gładysz, więc na pewno Stefan Biliński i Andrzej Lewandowski będą zaciekle walczyć o powrót na pozycję lidera. Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe odwiedziło tor w Moście już w zeszłym roku, więc zdecydowana większość zawodników dobrze zna ten obiekt. Czeska trasa znana jest z szybkich i wymagających łuków, więc kluczowa w ten weekend będzie koncentracja i wyczucie auta przy wysokich prędkościach. Prognozy pogody na nadchodzący weekend są niepewne, więc być może deszcz wtrąci swoje trzy grosze do walki o czołowe lokaty.

Od początku sezonu trwa zacięta walka pomiędzy Stefanem Bilińskim, Andrzejem Lewandowskim i Adamem Gładyszem. Na Hungaroringu dwaj pierwsi zdobyli taką samą liczbę punktów i ex aequo prowadzili w klasyfikacji. W Poznaniu Lewandowski miał awarię i musiał oddać pozycję lidera, a na Salzburgringu Gładysz popisał się świetną jazdą i wysunął się na czoło z przewagą 8 punktów nad swoimi rywalami.

Adam Gładysz: - Cieszę się, że wracamy do ścigania po kilku tygodniach przerwy. Nie ukrywam, że z wyścigu na wyścig coraz lepiej czuję się w Porsche. To będzie czwarta runda, więc nabieram pewności i zaczynam urywać cenne ułamki sekund. Z całej stawki ja oraz Ignas Gelzinis mamy najmniejsze doświadczenie za kierownicą Porsche. Jednak chyba sobie z tym radzę, gdyż prowadzę w generalce, z czego oczywiście bardzo się cieszę. Skupiam się jednak przede wszystkim na każdym wyścigu. Chcę dojeżdżać do mety i osiągać jak najlepsze rezultaty, a punkty w klasyfikacji będziemy liczyć na koniec sezonu. Tor w Moście znam, jednak ostatni raz ścigałem się na nim 5 lat temu, więc muszę odświeżyć swoją pamięć podczas wolnych treningów. Prognozy pogody mówią zarówno o słońcu, jak i o deszczu, więc pod tym względem czeka nas kolejna niepewna runda. Jestem dobrze przygotowany i liczę na owocny weekend - udane kwalifikacje i dobre pozycje w wyścigach, najlepiej dwa zwycięstwa.

Stefan Biliński: - Mam nadzieję, że kolejna runda nie będzie obarczona już pechem i uda mi się ukończyć oba wyścigi. Będę walczył jak zwykle o jak najwyższe pozycje, ponieważ priorytetem pozostaje walka o wygraną w pucharze. Nastawiam się bojowo do tego weekendu i liczę na to, że wrócę do domu zadowolony. Tor w Moście bardzo dobrze znam i lubię, więc nie przewiduję żadnych niespodzianek.Nie mam obaw co do pogody, ponieważ często tam pada i w zasadzie jest mi obojętne czy będzie deszczowo czy słonecznie. Ważne, żeby końcowy efekt był jak najlepszy.

IV runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe: Piątek 8 sierpnia, 16:55 - 17:30 - sesja kwalifikacyjna Sobota 9 sierpnia, 11:35 - Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie) Niedziela 10 sierpnia, 12:00 - Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)

Więcej o: