Porsche Carrera Cup | Norisring | Relacja: Perfekcyjny weekend Ammermüllera

Czwarta tegoroczna runda Porsche Carrera Cup Deutschland stała pod znakiem dominacji Michaela Ammermüllera, który wygrał oba wyścigi rozegrane na ulicznym torze Norisring usytuowanym w samym sercu Norymbergii.

To nie był łatwy weekend dla polskiej ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport. Reprezentujący barwy zespołu z Bielska-Białej Connor de Phillippi nie zdobył w obu biegach ani jednego punktu i stracił prowadzenie w klasyfikacji kierowców. Robert Lukas wywiózł z Niemiec tylko siedem "oczek", przez co Förch Racing by Lukas Motorsport spadł w klasyfikacji zespołowej z drugiego na czwarte miejsce.

Sesja treningowa Czwarta tegoroczna runda Porsche Carrera Cup Deutschland rozpoczęła się od sesji treningowej, którą rozegrano w piątkowe popołudnie 27 czerwca. Najlepszy czas jednego okrążenia osiągnął Michael Ammermüller (QPOD Walter Lechner Racing). Tuż za nim uplasował się reprezentujący barwy Förch Racing by Lukas Motorsport, aktualny lider klasyfikacji kierowców, Connor de Phillippi. Czołową piątkę zamknął inny zawodnik ekipy z Bielska-Białej, Robert Lukas. Z bardzo dobrej strony pokazał się również walczący w kategorii "Rookie" Christofer Berckhan Ramirez, który uzyskał 11. czas

Kwalifikacje Sesja kwalifikacyjna przed czwartą tegoroczną rundą Porsche Carrera Cup Deutschland rozpoczęła się w sobotę 28 czerwca. Tor Norisring zlokalizowany w samym sercu Norymbergii był suchy więc zawodnicy założyli do swoich Porsche 911 GT 997 opony typu slick. Dość niespodziewanie najlepszy czas pojedynczego okrążenia (51,300 s) zanotował startujący w kategorii "Rookie" Sven Müller (Deutsche Post by Project 1). To oznaczało, że młody Niemiec zdobył pole position do niedzielnego wyścigu. Zaledwie 0,248 s stracił do niego Christian Engelhart (Konrad Motorsport), a trzeci czas zanotował Michael Ammermüller (QPOD Walter Lechner Racing). Sesja kwalifikacyjna nie ułożyła się po myśli ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport. Najlepszy wśród zawodników reprezentujących barwy zespołu z Bielska-Białej był zwycięzca drugiego wyścigu na Hungaroringu, Connor de Phillippi, który do niedzielnego biegu wystartował z 9. pozycji. Robert Lukas do drugiego wyścigu ustawił swoje Porsche na 18. polu, a Christofer Berckhan Ramirez na 27. Zgodnie z przepisami, o ustawieniu na starcie do pierwszego wyścigu decydowały drugie najlepsze czasy z pierwszej części czasówki. To oznaczało, że pole position do sobotniego biegu zdobył Michael Ammermüller. Robert Lukas, Connor de Phillippi i Christofer Berckhan Ramirez ustawili swoje samochody na odpowiednio 15, 16 i 25 polu startowym.

Wyścig 1 Siódmy tegoroczny wyścig Porsche Carrera Cup Deutschland był opóźniony i rozpoczął się dopiero o godz. 19.15. Rywalizacja została opóźniona po wypadku w jednym ze wcześniejszych wyścigów, a dodatkowo zawodnicy musieli zmagać się z mokrym torem. Najlepszy okazał się Michael Ammermüller, który wykorzystał start z pole position i zanotował pierwsze w karierze zwycięstwo w markowym pucharze Porsche. Dwie sekundy za Niemcem finiszował jego rodak Sven Müller. Trzecia lokata należała do zwycięzcy pierwszego biegu z Oschersleben Christofera Zoechlinga (Konrad Motorsport). Ekipa Förch Racing by Lukas Motorsport zaliczyła dość ciężki wyścig. Connor de Phillippi przejechał zaledwie osiem okrążeń, gdyż musiał wycofać się z powodu uszkodzeń wywołanych kolizją z innym zawodnikiem. Robert Lukas zaciekle walczył, jednak w końcówce stracił kilka pozycji i finiszował jako 24. Christofer Berckhan Ramirez znalazł się dwa oczka wyżej.

Wyścig 2 Drugi wyścig Porsche Carrera Cup Deutschland na torze Norisring rozpoczął się w niedzielny poranek 29 czerwca. Po niepowodzeniu w sobotnim biegu, tym razem sporo powodów do zadowolenia miał Robert Lukas, który mimo startu dopiero z 18. pola osiągnął metę na 9. miejscu. Podobnie jak dzień wcześniej i tym razem bezkonkurencyjny okazał się Michael Ammermüller, który o 5,2 sekundy wyprzedził pochodzącego z Nowej Zelandii Earla Bambera (Team 75 Bernhard). Najniższy stopień podium zajął lider klasyfikacji "Rookie" Sven Müller. Nie był to najlepszy weekend dla innego kierowcy zespołu Förch Racing by Lukas Motorsport, Connora de Phillippi, który niedzielną rywalizację zakończył na 16. miejscu. Tym samym pochodzący z Kalifornii zawodnik spadł w punktacji Porsche Carrera Cup Deutschland z pierwszego na trzecie miejsce. Nowym liderem cyklu został Christofer Zoechling. Trzeci z kierowcy ekipy z Bielska-Białej, Christofer Berckhan Ramirez drugi wyścig na Norisringu zakończył na 20. pozycji.

To nie był łatwy weekend dla naszego zespołu. Po bardzo obiecującej sesji treningowej, mieliśmy dość ciężkie kwalifikacje. Niestety nie udało mi się przejechać czysto wszystkich sektorów i nasz czas był daleki od oczekiwań. W pierwszym wyścigu udało mi się awansować o kilka pozycji, ale pod koniec biegu zaatakowałem Pietera Schothorsta, obróciłem samochód i spadłem o 10 miejsc. W niedzielę było już o dużo lepiej. Padał deszcz i mieliśmy dobrą taktykę z ciśnieniem w oponach, która zaowocowała 9. lokatą - skomentował weekend wyścigowy na torze Norisring Robert Lukas.

Porsche Carrera Cup Deutschland - klasyfikacja po czwartej rundzie na torze Norisring 1. Christopher Zoechling 92 2. Earl Bamber 90 3. Connor de Phillippi 89 4. Philipp Eng 88 5. Christian Engelhart 83 6. Michael Ammermüller 78 7. Sven Müller 75 8. Alex Riberas 72 9. Nicki Thiim 64 10. Robert Lukas 55 11. Robert Renauer 44 12. Sean Johnston 37 13. Jeffrey Schmidt 32 14. Clemens Schmid 29 15. Jim Pla 29 16. Jaap van Lagen 25 17. Ola Nilsson 20 18. Fabien Thuner 20 19. Pieter Schothorst 18 20. Norbert Siedler 10 21. Mike Halder 8 22. Marko Klein 6 23. Niclas Kentenich 4 24. Christofer Berckhan 3 25. Antti Buri 1 26. Michelle Gatting 1

Kalendarz Porsche Carrera Cup Deutschland 2014 3 - 4 maja Hockenheimring Baden-Württemberg (D) 17 - 18 maja etropolis Motorsport Arena Oschersleben (D) 31 maja - 1 czerwca Hungaroring Budapest (H) 28 - 29 czerwca Norisring (D) 2 - 3 sierpnia Red Bull Ring Spielberg (A) 16 - 17 sierpnia Nürburgring (D) 13 - 14 września Lausitzring (D) 20 - 21 września Sachsenring (D) 18 - 19 października Hockenheimring Baden-Württemberg (D)

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.