Subaru WRX STI z nowym rekordem Isle of Man

Subaru WRX STI i Mark Higgins ustanowili nowy rekord trasy Isle of Man TT. Nowy model, ma więc już pierwszy sportowy sukces na koncie

Subaru Impreza WRX STI x 3 | Test | 20 lat ikony

Mark Higgins za kierownicą poprzedniej generacji Imprezy WRX STI ustanowił rekord trasy (19:56.7) w 2011 roku. Teraz został zaproszony przez Subaru do poprawienia tego osiągnięcia przy użyciu nowego modelu. I udało mu się. Nowy rekord wynosi teraz 19 minut i 15 sekund, a średnia prędkość podskoczyła do 189.05 km/h.

Nowe STI było wyposażone w 2.5-litrowy silnik typu boxer o mocy 300 KM i 407 Nm i oczywiście stały napęd na cztery koła. Samochód był bardzo zbliżony do seryjnego, ale lekkiej modyfikacji uległy amortyzatory i sprężyny. Celem była większa pewność prowadzenia podczas pokonywania licznych podbić i hop przy wysokiej prędkości, które znajdowały się na trasie. Inżynierowie z STI zadbali również o niezbędne wyposażenie bezpieczeństwa w postaci klatki bezpieczeństwa, sportowe pasy i system gaśniczy.

Tyle kosztują w Polsce używane Imprezy

Podczas wyścigu kierowca był również podłączony do specjalnej aparatury, która pozwalała na monitorowanie jego pulsu serca, temperatura skóry, częstotliwość oddechu i przeciążenie jakie oddziaływało na Higginsa. Przygotowania do rekordowego przejazdu, jak i samą walkę z czasem i własnymi możliwościami podczas tej próby można zobaczyć na poniższym filmie.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru WRX STI | Pierwsza jazda | Poprawiona ikona

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.