RSMP | 29. Rajd Karkonoski | Chuchała rozdaje karty

W miniony weekend okolice Jeleniej Góry były miejscem rywalizacji zawodników uczestniczących w Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski

Citroen Racing Trophy Polska | 29. Rajd Karkonoski| Zapowiedź: Żerebecki wraca do gry

Na starcie pojawiło się tylko 34. załogi. Dwudniową rywalizację na 11 odcinkach specjalnych wygrała załoga Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski w Fordzie Fiesta R5. Drugie miejsce po zaciętej walce zajęli Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski w Peugeot 207 S2000, którzy o 1,6 sekundy pokonali Grzegorza Grzyba i Daniela Siatkowskiego w Skodzie Fabia S2000.

Najszybszy w grupie N okazał się Dominik Butvilas z zespołu Subaru, który zwycięstwo zawdzięcza jednak w dużej mierze wypadkowi Tomasza Gryca, lidera klasy do ostatniego odcinka specjalnego. Rywalizację w samochodach napędzanych na przednią oś najszybszy okazał się Sylwester Płachytka w Peugeot 208 R2, najszybszy również w klasie 6. Klasa 5. i wygrana w Citroen Racing Trophy Polska padła łupem Jana Chmielewskiego zasiadającego w Citroenie DS3 R3. Puchar Fiesty i klasę 6F zdominował Jarosław Szeja. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii z odcinków specjalnych w okolicach Jeleniej Góry.

ZOBACZ GALERIĘ Z 29. RAJDU KARKONOSKIEGO

fot. Piotr Sielicki

ZOBACZ TAKŻE:

WRC | LOTOS 71. Rajd Polski zaprasza

Więcej o: