VW Castrol Cup | Steinhof: "Gaz do dechy"

W najbliższą sobotę i niedzielę 24-25 maja na torze EuroSpeedway Lausitz zostanie rozegrana II runda VW Castrol Cup. Po raz pierwszy nasz rodzimy puchar zawita do ojczyzny Volkswagena

VW Castrol Cup | Steinhof zaczyna drugi sezon

Maciek Steinhof, który w klasyfikacji VWCC zajmuje drugie miejsce, zapowiada szybką jazdę i walkę o podium. Kierowca ATLAS Racing Team miał już okazję startować na EuroSpeedway Lausitz, kiedy uczestniczył w ADAC VW Polo Cup.

- Mam bardzo pozytywne i bojowe nastawienie. Chciałbym pojechać "czysto", szybko i powalczyć o zwycięstwo. Lausitzring to bardzo techniczny tor: szeroki z wieloma miejscami do wyprzedzania. Najdłuższa prosta ma 650 metrów. Jeżeli pogoda dopisze, to czeka nas zupełnie inna jazda niż na Węgrzech. Myślę, że prędkości będą znacznie większe i spodziewam się zaciętej walki. Do zdobycia jest 100 punktów. Dużo zależeć będzie od opon i stylu jazdy. A więc mniej hamowania i gaz do dechy. Właśnie o to chodzi w wyścigach - powiedział Maciek Steinhof.

Maciej Steinhof to zwycięzca międzynarodowego pucharu ADAC VW Polo Cup z 2009 roku , Wicemistrz VW Scirocco R Cup z 2011 roku. Krakowianina wspierają firmy: ATLAS, Dragon i Viverto.

W Niemczech, jak i we wszystkich pozostałych rundach sezonu, kierowcy będą punktować według nieco innego schematu niż na Hungaroringu. Zwycięzca wyścigu zainkasuje 50 punktów, czyli 2 razy więcej w porównaniu do inauguracji rozgrywek. W piątek 23 maja zostaną zorganizowane wolne treningi, trwające po pół godziny. W sobotę 24 maja o 8:30 ruszą kwalifikacje. To one zdecydują o kolejności, w jakiej zawodnicy ustawią się na starcie do dwóch wyścigów. Zgodnie z regulaminową nowością drugi najlepszy wynik każdego kierowcy z "czasówki" będzie decydował o ustawieniu na starcie do drugiego biegu. Pierwszy wyścig odbędzie się w sobotę 24 maja o 14:50, a drugi - w niedzielę 25 maja o 14:30.

Więcej o:
Copyright © Agora SA