Porsche Carrera Cup | Tor Oschersleben | Relacja: Dobry występ polskiego zespołu

Niemiecka ekipa Konrad Motorsport zdominowała rywalizację podczas drugiej tegorocznej rundy Porsche Carrera Cup Deutschland, jaka odbyła się na niemieckim torze Motorsport Arena Oschersleben nieopodal Magdeburga

Porsche GT3 CCCE | Hungaroring | Relacja: Goście najszybsi

W sobotnim wyścigu swoje pierwsze zwycięstwo w serii odniósł austriacki kierowca Christopher Zoechling, a w niedzielnym biegu bezkonkurencyjny okazał się Christian Engelhart. Miniony weekend był również bardzo udany dla polskiego teamu Förch Racing by Lukas Motorsport, który o dobrych występach Connora de Phillippi i Roberta Lukasa awansował na drugie miejsce w klasyfikacji zespołów. Wśród kierowców w punktacji przewodzi 22-letni Amerykanin.

Sesja treningowa Wolny trening przed drugą tegoroczną rundą Porsche Carrera Cup Deutschland rozpoczął się w piątek 16 maja o godz. 13.00. Zawodnicy jeździli po nitce toru w Oschersleben przez pół godziny. Najlepszy czas (1.30,250) osiągnął holenderski kierowca Jaap van Lagen reprezentujący barwy niemieckiej ekipy Aust Motorsport. Tuż za nim najlepsze czasy zanotowali kierowcy, którzy brylowali podczas pierwszej rundy Porsche Carrera Cup Deutschland czyli Earl Bamber (Team 75 Bernhard) oraz Philipp Eng (Deutsche Post by Project 1). Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się jeżdżący w polskim zespole Förch Racing by Lukas Motorsport Connor de Phillippi. Kalifornijczyk uzyskał czwarty czas. Drugi kierowca teamu z Bielska-Białej Robert Lukas został sklasyfikowany na 13. pozycji, a startujący w kategorii "Rookie" Christofer Berckhan Ramirez wolny trening zakończył na 24. miejscu. Kwalifikacje Podczas sesji kwalifikacyjnej przed drugą rundą Porsche Carrera Cup Deutschland na torze Oschersleben najlepszy czas (1:29.334) uzyskał Michael Ammermüller. Zgodnie z przepisami dzięki temu wynikowi reprezentant ekipy QPOD Walter Lechner Racing zdobył pole position do niedzielnego wyścigu. Do sobotniego biegu z pierwszego pola startował Holender Pieter Schothorst (Mc Gregor powered by Attempto Racing), za którym ustawili się kolejno Christopher Zoechling z niemieckiego zespołu Konrad Motorsport oraz hiszpański kierowca Alex Riberas (Attempto Racing by Häring). Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej na Hockenheimringu, spośród reprezentantów ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport najlepszy czas uzyskał Connor de Phillippi, który do niedzielnego wyścigu startował z 5. pola, zaś sobotni bieg rozpoczynał z 9. miejsca. Robert Lukas "wykręcił" 15. czas i taką samą pozycję zajął na starcie do niedzielnego wyścigu. W sobotę 26-latek z Bielska-Białej ruszał do rywalizacji z 10. pozycji. Z dobrej strony pokazał się debiutujący w Porsche Carrera Cup Deutschland Christofer Berckhan Ramirez, który w silnej stawce kierowców zanotował 21. czas (pozycja startowa do niedzielnego biegu), a sobotni wyścig niemiecki kierowca z meksykańskimi korzeniami rozpoczynał z 23. pola. - Sesja kwalifikacyjna była bardzo ciężka. To było widać po czasach całej czasówki. W tej serii wyścigowej nie ma miejsca na najmniejszy błąd, bowiem strata 0,2 s oznacza spadek o ponad dziesięć pozycji. Wiem, że mogłem pojechać lepiej w czasówce, ale niestety nie udało się to - powiedział Robert Lukas po sesji kwalifikacyjnej.

Wyścig 1 W czasie sobotniego wyścigu już na pierwszym zakręcie doszło do przetasowań w czołówce. Na pierwsze miejsce awansował Christopher Zoechling (Konrad Motorsport), a reprezentujący barwy ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport Connor de Phillippi i Robert Lukas awansowali o dwie pozycje. Na skutek wypadnięcia z toru kilku zawodników, przed kierowcami Porsche 911 GT3 (model 991) pojawił się safety car. Po wznowieniu rywalizacji Zoechling utrzymał prowadzenie, którego nie oddał do mety. Tuż za nim wyścig ukończyli Alex Riberas (Attempto Racing by Häring) i Christian Engelhart (Konrad Motorsport). W połowie wyścigu na skutek kontaktu z rywalem, o kilka miejsc spadł w klasyfikacji Connor de Phillippi, a Robert Lukas awansował na świetną 5. pozycję. Bardzo trudny wyścig zaliczył Christofer Berckhan Ramirez, który już na pierwszym okrążeniu został wypchnięty przez jednego z rywali na żwir. Debiutant w Porsche Carrera Cup Deutschland spadł na 31. miejsce. Po zjeździe safety cara do alei serwisowej Christofer miał kontakt z innym zawodnikiem, wykonał obrót i stracił kolejne pozycje i ostatecznie musiał zjechać do depo. O wielkim pechu mógł również mówić dotychczasowy lider klasyfikacji Porsche Carrera Cup Deutschland Earl Bamber, który z powodu awarii samochodu nie wystartował do sobotniego wyścigu. - Zarówno kwalifikacje, jak i sam wyścig były bardzo trudne. Zdaję sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest ustanowienie dobrego wyniku w czasówce. Musimy nad tym popracować. Nie mniej jednak bardzo się cieszę z 5. miejsca - powiedział po sobotnim wyścigu Robert Lukas.

Wyścig 2 Drugi wyścig Porsche Carrera Cup Deutschland na torze Oschersleben rozpoczął się w niedzielny poranek 18 maja o godz. 10.00. Mimo zapowiadanego ulewnego deszczu, zawodnicy rozpoczęli rywalizację na suchym torze używając opon typu "slick". Po uzyskaniu najlepszego czasu w kwalifikacjach, z pole position ruszał Michael Ammermüller (QPOD Walter Lechner Racing). Kierowcy reprezentujący barwy Förch Racing by Lukas Motorsport ruszali do niedzielnej rywalizacji pełni nadziei na dobry wynik. Po przygodach w sobotnim wyścigu, Connor de Phillippi ruszał z 5. pola, Robert Lukas z 15. a startujący w kategorii "Rookie" Christofer Berckhan Ramirez zajął 21 miejsce startowe. Tradycyjnie wiele przetasowań w stawce miało miejsce na pierwszym lewym zakręcie. Świetnym startem popisał się Nicki Thiim (QPOD Walter Lechner Racing), ale na skutek opóźnionego hamowania wypadł z toru. Na prowadzenie wysunął się Christian Engelhart (Konrad Motorsport), który wyprzedzał Jaapa van Lagena (Aust Motorsport). Trzecie miejsce zajmował Ammermüller, na czwarte awansował Connor de Phillippi. W takiej też kolejności czołówka dojechała do mety, a Robert Lukas po zaciętej walce z Philippem Engiem zakończył wyścig na 8. pozycji. - W drugim wyścigu co prawda mój wynik był gorszy niż w sobotę, ale pod względem walki na torze był to dla mnie lepszy bieg. Po raz kolejny powtarzam, że w tej serii wyścigowej kluczowym elementem jest sesja kwalifikacyjna. To nad nią musimy najbardziej popracować - skomentował drugi wyścig na torze Oschersleben Robert Lukas. - Nie ma co ukrywać, że sesja kwalifikacyjna nie poszła po naszej myśli. Biorąc pod uwagę pozycje startowe naszych kierowców i wyniki, jakie uzyskali oni w obu wyścigach, uważam, że weekend na torze Oschersleben ułożył się dla nas rewelacyjnie. Connor zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji kierowców, a nasz zespół ustępuje w punktacji jedynie ekipie Konrad Motorsport. W połowie drugiego wyścigu zaczął padać deszcz i nasi kierowcy wówczas przyspieszyli, co świadczy o ich umiejętnościach i potencjale - powiedział po wyścigowym weekendzie na torze Oschersleben szef ekipy Förch Racing by Lukas Motorsport, Wiesław Lukas.

Porsche Carrera Cup Deutschland - klasyfikacja po drugiej rundzie na torze Oschersleben

1. Connor de Phillippi 53 2. Christian Engelhart 51 3. Christopher Zoechling 51 4. Earl Bamber 48 5. Alex Riberas 46 6. Philipp Eng 44 7. Robert Lukas 38 8. Nicki Thiim 32 9. Sven Müller 27 10. Jaap van Lagen 25 11. Robert Renauer 24 12. Michael Ammermüller 19 13. Jeffrey Schmidt 17 14. Sean Johnston 13 15. Fabien Thuner 9 16. Clemens Schmid 9 17. Jim Pla 9 18. Ola Nilsson 9 19. Pieter Schothorst 8 20. Lukas Schreier 3 21. Marko Klein 3 22. Antti Buri 1 23. Michelle Gatting 1

Kalendarz Porsche Carrera Cup Deutschland 2014

3 - 4 maja Hockenheimring Baden-Württemberg (D) 17-18 maja etropolis Motorsport Arena Oschersleben (D) 31 maja -1 czerwca Hungaroring Budapest (H) 28 - 29 czerwca Norisring (D) 2 - 3 sierpnia Red Bull Ring Spielberg (A) 16 - 17 sierpnia Nürburgring (D) 13 - 14 września Lausitzring (D) 20 - 21 września Sachsenring (D) 18 - 19 października Hockenheimring Baden-Württemberg (D)

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.