WTCC | Tor Slovakia Ring | Kwalifikacje: 3 Citroeny z przodu

Na torze Slovakia Ring odbyły się kwalifikacje do jutrzejszych wyścigów 4. rundy serialu WTCC. Trzy najlepsze czasy uzyskali kierowcy Citroenów C-Elysee

WTCC | Citroen zwycięża we Francji

Odpowiednio Jose Maria Lopez, Sebastien Loeb i Yvan Muller ustawią się na pierwszych trzech miejscach jutrzejszego wyścigu numer 1. Mimo wygranej w ostatniej części czasówki, kierowcy Citroenów nie zdominowali jej od początku.

W pierwszą część kwalifikacji najszybszy był Norbert Michelisz w Hondzie Civic, który jutro ruszy z czwartej pozycji. W Q1 pokonał on Hugo Valente i Ywana Mullera. Loeb pojawił się na torze dopiero pod koniec tej sesji, gdyż mechanicy zajmowali się jeszcze ustawieniem zawieszenia w jego C-Elysee.

ZOBACZ GALERIĘ Z DZISIEJSZYCH KWALIFIKACJI

W Q2 sporo zamieszania wywołał Gabriele Tarquini, w którego Hondzie otworzyła się maska. Na chwilę pojawiła się czerwona flaga, gdyż Civic Portugalczyka stanął na torze, a omijający go Monteiro i Huff wypadli w żwirowe pobocze. Q2 wygrał Lopez, przed Micheliszem i Loebem. Q3 przebiegło już pod dyktando Citroenów ponieważ najszybsi rywale wykręcili nieco gorsze czasy niż w poprzedniej części czasówki. Start do dwóch wyścigów głównych przewidziano na niedzielę,  na godz. 13:15 oraz 17:45.

ZOBACZ TAKŻE:

WTCC | Tor Hungaroring | Relacja: Dominacja Citroena trwa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.