KLR | Rozpoczęcie sezonu na Slovakiaring

Trzeci sezon Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto rozpocznie się już 10 maja na słowackim torze Slovakiaring. Tym razem zawodnicy Kia Lotos Race wezmą udział we wspólnym wyścigowym weekendzie z IV rundą mistrzostw świata samochodów turystycznych WTCC. To kolejna prestiżowa seria, po FIA GT, DTM oraz FIA ETRC, której będą towarzyszyć kierowcy rywalizujący w Kia Picanto

Do pierwszej w tym sezonie rundy KLR zgłosiło się na razie 20 zawodników, pośród których znajdują się już tak doświadczeni i przygotowani do walki o zwycięstwo kierowcy, jak: Stanisław Kostrzak, Michał Śmigiel czy Konrad Wróbel. Na starcie stanie także szereg debiutantów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z wyścigami samochodowymi.

Na torze nie zobaczymy już dwukrotnego mistrza Polski Kia Lotos Race, Bartłomieja Mireckiego, który zgodnie z regulaminem serii po raz trzeci nie może walczyć o mistrzowski laur. Daje to oczywiście pole do popisu jego konkurentom z poprzednich sezonów, którzy już w końcówce ubiegłego roku zapowiedzieli ostrą walkę o główną nagrodę sezonu i tytuł.

Nowości czekają też bezpośrednio zawodników, bowiem w kalendarzu serii pojawiły się aż dwa nowe tory: holenderski Zandvoort, który odwiedzą już podczas drugiej rundy KLR, oraz belgijski Zolder, na którym zakończą się tegoroczne zmagania o tytuł Mistrza Polski Kia Picanto.

W regulaminie technicznym największą zmianą będzie ustalenie minimalnej masy samochodu, wraz z wyposażeniem i kierowcą, na 920 kg. Wiąże się to z wprowadzeniem systemu "doważania" samochodów do wymaganych parametrów tak, aby jeszcze bardziej wyrównać szanse uczestników cyklu.

Wyścigowy weekend na Slovakiaring rozpocznie się od sobotnich sesji kwalifikacyjnych, organizowanych według wprowadzonego w minionym sezonie schematu: Q1 i Q2 przeznaczone są dla wszystkich uczestników rundy, natomiast w finałowej Q3 udział bierze najszybszych 10 zawodników, którzy uzyskali swój najlepszy czas okrążenia w którejś z poprzednich sesji. W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne, pierwszy z nich otworzy dzień rywalizacji na Slovakiaring, drugi bieg przewidziano na godzinę 15, pomiędzy wyścigami głównymi serii WTCC.

Wśród uczestników otwierającej sezon KLR rundy znajdą się także dwaj gościnnie startujący kierowcy: Maciej Ziemek, dziennikarz Money.pl i polski juror konkursu Car of the Year, oraz Łukasz Byśkiniewicz, dziennikarz TVN Turbo startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, w których jest pilotowany przez słynnego Macieja Wisławskiego.

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil, a wsparciem służą BNP Paribas, PZU i Otomoto.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.