VW Castrol Cup | Hungaroring | Relacja: Bezkonkurencyjny Fluch

Na węgierskim torze Hungaroring odbyły się w ten weekend dwa pierwszy wyścigi tegorocznego cyklu. Zarówno w sobotniej jak i niedzielnej rywalizacji najszybszy okazał się Marcus Fluch

VW Castrol Cup | Steinhof zaczyna drugi sezon

Do pierwszego wyścigu Fluch ruszał z pole position i bez problemu dowiózł pierwszej miejsce do mety wyścigu. Szwedzki kierowca dojechał do mety ponad sekundę przed Maciejem Steinhofem. Bardzo dobrą jazdą popisał się w sobotnim wyścigu Jan Kisiel, który na podium wskoczył z 10 pozycji.

W niedziele Marcus Fluch również startował z pierwszego pola startowego i ponownie okazał się najszybszym kierowcą cyklu VW, wywożąc z Budapesztu komplet punktów. Maciej Steinhof, który ruszał do wyścigu z pierwszej linii pojechał bardzo dobrze, ale stracił drugą pozycję na rzecz 21-letniego kierowcy z RPA, Jeffreya Krugera. Mimo trzeciej pozycji Steinhof utrzymał drugą pozycję w cyklu. Trzeci jest Kruger. Jan Kisiel kolejny raz pokazał dobrą jazdę awansując z 11 na 6 pozycję. Wyprzedzili go jeszcze czwarty Paweł Krężelok i piąty Robert Kupcikas.

Po drugim miejscu wywalczonym w sobotę i niewielkiej stracie do Marcusa, miałem ochotę na rewanż. Startowałem z drugiej pozycji, podobnie jak do pierwszego wyścigu. Na początku wszystko szło bardzo dobrze. Jednak na czwartym okrążeniu doszło do drobnego kontaktu z jednym z konkurentów i trochę ucierpiała na tym geometria samochodu. Nie byłem w stanie już jechać tempem Marcusa, ale utrzymywałem przewagę na resztą zawodników. W końcówce musiałem się bronić przed Jeffreyem Krugerem, który wyprzedził mnie na ostatnim okrążeniu. Jestem bardzo zadowolony ze swojego tempa jazdy i cieszę się z punktów zdobytych na Hungaroringu. Naszym celem było miejsce na podium i to udało się zrealizować. Zajmujemy drugie miejsce w "generalce" pucharu i to jest świetna pozycja na początek sezonu. Dziękuję firmom Atlas i Dragon za wsparcie. Z niecierpliwością czekam na kolejną rundę - powiedział Maciek Steinhof.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.