WTCC | Pierwsze starcie w Marrakeszu

Już jutro odbędą się pierwsze dwa wyścigi tegorocznej edycji WTCC. Oto co czeka nas podczas pierwszej rundy w Marrakeszu

WTCC 2014

Pierwszy tegoroczny weekend wyścigowy WTCC rozpoczął się już w piątek od półgodzinnego testu w formie wolnych przejazdów. Wygrał go Yvan Muller z zespołu Citroen Racing. W sobotę odbyły się dwie kolejne sesje testowe (o godz. 9:00 i 11:15), które padły łupem debiutującego w WTCC Seastiena Loeba. Dzisiaj odbyły się także kwalifikacje. Tak, jak w Formule 1, sesja kwalifikacyjna składa się z trzech części. Po 20 minutach Q1, 12 najszybszych kierowców awansuje do Q2. Zawodnicy mają po 10 minut na zaliczenie czasów, dzięki którym pięciu najlepszych przechodzi do Q3. W tej ostatniej fazie kwalifikacji każdy z nich pokonuje tylko jedno okrążenie ze startu lotnego, walcząc o najlepszy czas i punkty. Za miejsca zajęte w Q3 otrzymuje się odpowiednio 5, 4, 3, 2 i 1 punkt do klasyfikacji Mistrzostw Świata. W kwalifikacjach również dominowali kierowcy Citroenów. Zwyciężył w nich José Mar~a López, drugi był Sebastien Loeb a trzeci Tom Chilton w Chevrolecie Cruze TC1. Czwarte miejsce zajął mistrz serii WTCC - Yvan Muller. Do drugiego wyścigu z pole position ruszy Tom Coronel.

W niedzielę rozegrane zostaną dwa wyścigi na dystansie 14 okrążeń. Przed drugim biegiem zespoły mają tylko po 15 minut na szybki serwis i korektę regulacji samochodów.

Redakcja Moto.pl jest obecna na torze w Marrakeszu. Dla naszych czytelników przeprowadzimy relację na żywo z obu wyścigów. Na relację zapraszamy od godziny 17:00.

>> LINK DO RELACJI NA ŻYWO <<

Oto harmonogram czasowy zawodów:

17.15 Okrążenie formujące 17.20 - 16.50 Wyścig nr. 1 17.55 Podium wyścigu 17.55 Czas na naprawy i przygotowanie samochodów 18.20 Okrążenie formujące 18.25 - 17.50 Wyścig nr. 2 18.55 Podium wyścigu

Sprawdź oferty używanych Citroenów

Tor MOULAY EL HASSAN w Marrakeszu liczy w sumie 15 zakrętów i 5 długich prostych, z tego najdłuższą między zakrętem numer 3 i 4. Jedno okrążenie o długości 4545 metrów zawodnicy pokonują w czasie około 1 minuty i 45 sekund.

fot. Citroen fot. Citroen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.