Salon Genewa 2014 | Lexus RC-F GT3 | Wyścigowa koncepcja

Dopiero co oficjalnie została pokazana produkcyjna wersja Lexusa RC-F, a Japończycy już przygotowali jego wyczynową odmianę GT3, na razie w wersji koncepcyjnej

Salon Detroit 2014 | Lexus RC -F

Auto jednak nie jest wyłącznie futurystyczną wizją stylisty, a samochodem opartym w trakcie budowy o regulacje FIA klasy GT3. Jak przystało na tego typu konstrukcję, nadwozie RC-F wyposażono w odpowiedni pakiet spoilerów, poszerzone progi i nadkola. Całości dopełniły takie detale jak aerodynamiczne lusterka, ogromny tylny spoiler na klapie bagażnika i dyfuzor poprawiający przepływ powietrza.Ogromne nadkola wypełniają grafitowe felgi z centralną śrubą mocującą obute w wyczynowe opony Michelin.

Silnik wersji GT3 to jednostka bazująca na tej, która pojawiła się pod maską wersji drogowej, czyli pięciolitrowe V8 o mocy ponad 540 KM. Na razie nie pojawiły się żadne informacje o planach zespołu fabrycznego Lexusa, ale podzespoły do budowy wersji GT3 będą dostarczane do prywatnych klientów od przyszłego roku. Samochód będzie mógł rywalizować w wielu wyścigowych seriach, w tym wyścigu 24h Nurburgring i mistrzostwach Super GT.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2014 | Lexus RC 350 F Sport

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.