"Głupi" Bernie Ecclestone?

Eddie Gossage, amerykańska osobowość wyścigowego światka i szef toru Texas Motor Speedway negatywnie wypowiedział się o decyzji i samym Bernim Ecclestonie

Formuła 1 | Grand Prix USA | Grid Girls

Chodzi o decyzję szefa Formuły 1 o umieszczeniu w kalendarzu Grand Prix Stanów Zjednoczonych dokładnie w tym samym dniu, w którym odbędzie się niezwykle popularny wyścig serii NASCAR Sprint Cup. Wybór daty jest tym bardziej nietrafny, że oba wydarzenia będą miały miejsce na terenie tego samego stanu.

"Absolutnie uważam, że to głupie" - powiedział Gossage, cytowany przez agencję AP. "Nie mogę uznać, że byłem zdziwiony, bo Bernie Ecclestone zrobił już wiele głupich rzeczy. To jest po prostu mało mądre. Są 52 tygodnie w roku i to był akurat jedyny weekend, w którym Formuła 1 mogła przybyć do Austin? Dajcie mi odetchnąć." dodał szef Texas Motor Speedway.

Trudno nie zgodzić się z taką argumentacją, ale szef F1 nie raz pokazał już, że lubi postawić na swoim. Z całym szacunkiem do jego osoby i serii wyścigowej, którą reprezentuje, jeżeli ktoś będzie żałował tej decyzji to tylko osoby związane z F1. NASCAR w Stanach Zjednoczonych jest  znacznie bardziej popularny niż wyścigi bolidów i o komplet kibiców na trybunach i miliony przed telewizorami teksańska runda NASCAR nie musi się martwić.

ZOBACZ TAKŻE:

Formuła 1 bez emocji | Audio

NASCAR w Gran Turismo 5 | WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.