Salon Detroit 2014 | Corvette Racing C7.R

Na targach w Detroit pełno jest premier wyjątkowych aut drogowych. Obok nich odbywają się również debiuty wersji wyczynowych. Światło dzienne ujrzała wyścigowa Corvette C7.R

Corvette na czele Indianapolis-500

Corvette z literką R na końcu to oznaczenie, które od lat Chevrolet stosuje dla wyczynowej wersji swojego flagowe samochodu sportowego. W Detroit pokazano jego najnowszą odsłonę w oficjalnym malowaniu. C7.R stanie na starcie swojego pierwszego wyścigu jeszcze w styczniu. Potężne V8, które napędza dzieło amerykańskich inżynierów zaryczy na starcie 52. edycji Rolex 24H Daytona. W dalszej części sezonu zespół wystawi takie auta w klasie GT Le Mans jeszcze w 10. pozostałych rundach nowego cyklu TUDOR United SportsCar Championship (powstałego z połączenia American Le Mans Series i GRAND-AM Rolex Sports Car Series). Zółtych Corvette nie zabraknie również na starcie legendarnego wyścigu 24H Le Mans we Francji. Tam Corvette Racing pojawi się w klasie GTE Pro.

Od debiutu fabrycznego zespołu w 1999 roku z modelem C5.R minęło już 15 lat. Wciągu tego czasu zółte Corvetty wygrały w Le Mans 7 razy, a w sumie zdobyły 90 trofeów na całym świecie. Czy nowy model podtrzyma tą passę? Czas pokaże.

Chevrolet Corvette Z06 | Pierwsze zdjęcia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.