Rajdy | Szczepaniak pilotem Kubicy

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak po udanym debiucie w pierwszej rundzie ERC - Rajdzie Jänner, potwierdzili, że w tym roku zobaczymy ich razem w trakcie wszystkich 13 rund WRC

Kubica i Szczepaniak, którzy nigdy wcześniej nie startowali razem w rajdach, świetnie rozpoczęli sezon 2014. Załoga w nowym samochodzie (Ford Fiesta RRC) z nowym rodzajem opon i w nowym dla siebie rajdzie świetną jazdą na ostatnim odcinku specjalnym zapewniła sobie zwycięstwo w Internationale Jänner Rallye.

Start w austriackiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy był dla Kubicy treningiem przez zbliżającym się Rajdem Monte Carlo, który stanowi pierwszą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata. To właśnie w nich za kierownicą Fiesty RS WRC Kubica będzie rywalizował w tym roku. Ze względu na bardzo trudne warunki - mgłę, deszcz, błoto, lód i śnieg, był to dla polskiego kierowcy bardzo udany trening. Jak sam jednak przyznał był to również jego najtrudniejszy rajd w karierze, a walką na ostatnim odcinku z Vaclavem Pechem, przysporzył sobie i kibicom wiele emocji i radości.

Przed ostatnim 25-kilometrowym odcinkiem specjalnym, który zawodnicy pokonywali już po zmroku, Robert Kubica i Maciej Szczepaniak tracili do lidera rajdu prawie 12 sekund. Na mecie okazało się, że Kubica był na próbie Bad Zell - Tragwein - Aisttal 2 najszybszy i wygrał rajd o 19.9 sekundy. Na mecie Polak został za to osiągnięcie nagrodzony Colin McRae Flat Out Trophy ERC, które wręczył mu dwukrotny rajdowy mistrz świata Marcus Grönholm.

Po próbnym występie w Rajdzie Jänner, w dniu dzisiejszym Maciej Szczepaniak potwierdził swój akces do zespołu RK M-Sport World Rally Team i w trakcie 13 rund WRC zasiądzie na prawym fotelu Fiesty RS WRC prowadzonej przez Kubicę. Nazwisko pilota widnieje już na liście zgłoszeń Rajdu Monte Carlo i drugiej rundy WRC, Rajdu Szwecji. Jutro polska załoga rozpocznie testy Fiestą RS WRC przed najstarszym rajdem w Europie.

Onboard Kubicy z Rajdu Jänner | Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.