Laserowe światła w Audi R18 e-tron quattro

Podczas światowej premiery nowego modelu R18 e-tron quattro, Audi pochwaliło się zastosowaną w nim nowinką techniczną. W sezonie 2014, samochody wystawione przez koncern do wyścigów serii FIA - WEC będą po raz pierwszy wyposażone w światła laserowe

Audi A3 Sedan | Audi poszło po bandzie | reklama

Innowacyjne światło laserowe to uzupełnienie głównych reflektorów nowego Audi R18 e-tron quattro. Niebieskie światło lasera oświetla od tyłu żółtą fosforyzującą soczewkę z kryształu, przez którą promień świetlny przenika na zewnątrz. To nowe źródło światła pozwala na jeszcze bardziej jednolite oświetlenie drogi.

Ile kosztuje używane Audi?

"Wdrażając tę nową technikę oświetlenia, Audi stawia w Le Mans kolejny kamień milowy" - mówił dr Ulrich Hackenberg, członek zarządu Audi AG ds. rozwoju technicznego, podczas oficjalnej prezentacji nowego modelu R18 e-tron quattro, jaka odbyła się w ramach "Sportowego Finału Audi". "Światło laserowe otworzy w przyszłości zupełnie nowe możliwości także dla naszych modeli seryjnych. Po raz kolejny sport motorowy przyspiesza wprowadzanie nowych rozwiązań technicznych, oferowanych następnie naszym klientom."

Wywiad | Derek Bell | Brytyjski mistrz Le Mans

Nie ulegnie jednak zmianie fakt, że zaangażowanie Audi AG w sport motorowy również w nowym sezonie będzie opierać się na trzech filarach: prototypach Le Mans (LMP1), DTM i GT-Sport. Ponadto Audi Sport przygotowuje się do czekającej je przeprowadzki do nowego centrum kompetencyjnego sportu motorowego w Neuburgu.

Rekordowe inwestycje Audi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.