WRC 2014 | Hyundai gotowy do startu

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji w europejskiej centrali Hyundaia w Offenbach, Hyundai Motosport wreszcie ujawnił wszystkie informacje odnośnie swojego debiutu w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Zespół Hyundai Shell World Rally Team zaprezentował rajdowy model i20 WRC w oficjalnym malowaniu, a także przedstawił wszystkich kierowców, którzy będą bronić jego barw w sezonie 2014. Debiut nastąpi już w połowie stycznia w Rajdzie Monte Carlo. Celem Hyundaia w debiutanckim sezonie jest ukończenie każdego rajdu przez dwie załogi i zbieranie doświadczenia przez młody, ambitny zespół.

Prezentacja odbyła się w siedzibie Hyundai Motor Europe, która znajduje się niedaleko zakładu Hyundai Motorsport w Alzenau, gdzie trwają właśnie ostatnie przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami startu.

Liderem zespołu Hyundaia został Thierry Neuville. Drugi samochód będzie prowadzić Juho Hänninen, ale tylko w wybranych rundach (zacznie rywalizację od Szwecji). W innych kolegą Neuville'a w teamie będą Dani Sord albo Chris Atkinson. Zapowiedziano, ze pierwszy weźmie udział w inauguracyjnym Rajdzie Monte Carlo. Występ drugiego kierowcy potwierdzono na Rajd Australii.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.