51. Rajd Barbórka | Steinhof ociera się o podium. Kajto zwycięża!

Kajetan Kajetanowicz po raz pierwszy w karierze wygrał Rajd Barbórka. Był również najszybszy w Kryterium Asów na Karowej. Fantastyczny występ zaliczył Maciek Steinhof, który zajął dwa razy 4 miejsce

Jedziemy Barbórkę z Maciejem Steinhofem

W minionych latach Kajto dwukrotnie triumfował w kryterium Asów na Karowej, ale jeszcze nigdy nie udało mu się zająć pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej warszawskiego rajdu. Załoga prowadząca samochód Subaru Impreza ostatecznie, wyprzedziła Tomasza Kuchara w Peugeot 207 S2000 o ponad 11 sekund. Trzecie miejsce zajął Wojciech Chuchała z pilotem Kamilem Hellerem w Subaru Impreza, tracąc do Kajetanowicza 23 sekundy.

Bardzo mocne 4 miejsce zajęła wspierany przez Moto.pl załoga Maciek Steinhof i Robert Hundla w najnowszej specyfikacji Forda Fiesta R5. Krakowska załoga zajęła 4 miejsce w rajdzie oraz na słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej. W drodze do tego rezultatu załoga Atlas Racing Team wygrała odcinek specjalny w Rembertowie, a dwukrotnie zajęli drugie miejsce. To zdecydowanie największy rajdowy sukces Maćka Steinhofa.

Tradycyjnie na Karowej kibice mogli obejrzeć także mnóstwo przejazdów pokazowych i samochody, których nie spotyka się na co dzień. W przerwach pomiędzy seriami zawodników walczących w Kryterium Asów, na śliskiej i wilgotnej kostce w centrum Warszawy prezentowali się drifterzy, kierowcy startujący w Barbórce Legend i zaproszeni goście.

Nie zabrakło też charytatywnych przejazdów, z licytacji których dochód został przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym. Znaczna część zebranych pieniędzy zostanie przekazana na konto Motoorkiestry, inne, jak te z licytacji przejazdu z Tomaszem Kucharem, trafią bezpośrednio na konto wspierające "Miśka", 3-letniego chłopca, który walczy o życie i musi zostać poddany bardzo kosztownej operacji.

- To był dla nas bardzo dobry sezon, być może brzmi nieco nieskromnie, ale wygraliśmy mnóstwo rajdów, zdobyliśmy tytuł mistrzów Polski, a to tego jeszcze Barbórka! Pozostaje mi się tylko cieszyć i mam nadzieję, że daliśmy sporo radości także kibicom, którzy przyjechali nie tylko na Karową, ale też na inne odcinki 51. Rajdu Barbórka. Chciałbym podziękować im wszystkim, także mojemu zespołowi, LOTOS Rally Team, dzięki któremu to wszystko było możliwe. Cała ekipa włożyła w ten sezon mnóstwo pracy i jestem im za to bardzo wdzięczny - mówił na mecie Kryterium Asów Karowa Kajetan Kajetanowicz.

WYNIKI 51. RAJDU BARBÓRKA

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran Subaru Impreza 2. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 207 S2000 +11.10 3. Wojciech Chuchała / Kamil Heller Subaru Impreza +23.10 4. Maciej Steinhof / Robert Hundla Ford Fiesta R5 + 29.37

WYNIKI KRYTERIUM ASÓW KAROWA:

1. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran Subaru Impreza 2:00,53 2. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski Peugeot 207 Super + 0:00,83 3. Michał Sołowow / Chris Patterson Ford Fiesta WRC + 0:01,03 4. Maciej Steinhof / Robert Hundla Ford Fiesta R5 + 0:01,62 5. Rafał Grzesiński / Mateusz Tutaj Mitsubishi Lancer EVO VS + 0:02,98

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.