Powrót wyścigowego kombi

Brytyjski zespół wyścigowy Hondy przedstawił swoją nową broń na zbliżający się sezon British Touring Cars Championship. Będzie to Honda Civic w nadwoziu... kombi

Salon Frankfurt 2013 | Honda Civic Tourer

Nowa Honda Civic Tourer została pokazana na targach we Frankfurcie. Już niedługo powinna pojawić się w salonach sprzedaży także w Polsce. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że zobaczymy ją w wyścigowej wersji na torze.

A jednak brytyjski zespół Honda Yuasa Racing właśnie zaprezentował taką wersję i w przyszłym roku Civic kombi pojawi się na torach wszystkich rund BTCC. Pod maską znajdzie się nowo zaprojektowany silnik 2.0 turbo, którego moc będzie oscylować w okolicach 300 KM. Jeszcze mocniejsza jednostka powędruje do Civica zespołu Yuasa, kiedy na rynku pojawi się Civic Type-R, który seryjnie ma dysponować mocą 280 KM. Wyścigowe dzieło Brytyjczyków będzie można zobaczyć w akcji już 30 marca 2014 roku na torze Brands Hatch, gdzie Gordon Shedden i Matt Neal wezmą udział w pierwszym starciu BTCC.

Wyścigowe japońskie kombi to jednak nie pierwsze tego typu auto. W latach 90. na europejskich torach można było oglądać Volvo 850 R właśnie w wersji Estate. Chyba nikt nie spodziewał się, że ktoś jeszcze odważy się na taki ruch. A jednak! Czekamy na rezultaty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.