Wyścigowa ofensywa Porsche

Porsche poinformowało o wystawieniu nowego fabrycznego zespołu wyposażonego w dwa Porsche 911 RSR w przyszłorocznym cyklu Tudor United SportsCar Championship.

50 lat Porsche 911 Carrera

Ponieważ wszystkie wyścigi cyklu odbędą się na terenie Stanów Zjednoczonych za obsługę będzie odpowiedzialne Porsche Motorsport North America, którego siedziba znajduje się w Santa Ana w Kalifornii. Tudor United SportsCar Championship powstał z połączenia dwóch dużych amerykańskich seriali wyścigowych - najpopularniejszego w kategorii długodystansowych - American Le Mans Series oraz Grand-Am Series. Pierwsze zawody nowego cyklu odbędą się już 25 stycznia, a będzie to najsłynniejszy wyścig tego typu za oceanem czyli 24-godzinna Daytona.

W nowych mistrzostwach Porsche wystawi dwa zwycięskie samochody w swojej klasie z tegorocznej edycji 24h Le Mans. Będą to Porsche 911 RSR, w których pod maską znajduje się 4-litrowy sześciocylindrowy silnik typu boxer o mocy 460 KM. Moc przekazywana jest oczywiście na tylne koła, za pomocą sekwencyjnej skrzyni biegów, której pracę kierowca obsługuje manetkami przy kierownicy. Dla lepszego prowadzenia całe 911 RSR zostało z tyłu znacznie poszerzone a zmianie uległa także budowa przedniego zawieszenia i rozstaw tylnej osi. Skład kierowców nie został jeszcze podany.

" Europa jest największym rynkiem Porsche dla samochodów sportowych i samochodów wyścigowych . Z tego powodu zdecydowaliśmy się uczestniczyć w United SportsCar Championship z pełnym zaangażowaniem , podobnym do naszego zaangażowania w Mistrzostwach Świata Endurance 2013 razem z zespołem Porsche AG Team Manthey . Fakt, że w Ameryce powstał cykl na najwyższym światowym poziomie, w którym możemy się ścigać , ułatwił nam decyzję o wysłaniu po raz pierwszy części zespołu z Weissach do uczestnictwa w amerykańskiej serii wyścigów samochodów sportowych . " - powiedział szef Porsche Motorsport Hartmut Kristen.

Po wyżej opisanej decyzji oddziału Porsche Motorsport widać, że Weissach rozszerza swoją ekspansję na tory wyścigowe i bardzo możliwe, że w wyścigach średnio i długodystansowych przyszły rok będzie należał do Porsche. Przypomnijmy, że Porsche przede wszystkim w 2013 roku skupiło się na przygotowaniu fabrycznego zespołu do przyszłorocznego wyścigu Le Mans w kategorii LMP1.

Porsche w Le Mans 2013 - Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.