KIA LOTOS RACE | Tor Most | Zapowiedź: Picanto z kolosami

Czeski tor w Moście podczas najbliższego weekendu będzie areną V w tym sezonie rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kia Picanto. Kierowcy startujący w Kia Lotos Race po raz pierwszy zawitają na ten obiekt, położony nieopodal niemiecko-czeskiej granicy, w kraju usteckim

Tym razem, jedyna polska markowa seria wyścigowa o statusie mistrzowskim będzie towarzyszyć zmaganiom "wagi ciężkiej", bowiem na mosteckim torze odbywać się będzie runda FIA ETRC - wyścigowych mistrzostw Europy ciężarówek. Oprócz tych kolosów kibice będą mogli także śledzić rywalizację w Clio Cup oraz Formule Renault 2.0. W Moście zawodnicy Kia Lotos Race będą mieli przedostatnią w tym sezonie szansę na zatrzymanie Bartłomieja Mireckiego, zmierzającego po drugi z rzędu tytuł mistrza. Lider tabeli zgromadził dotychczas 512 pkt. i na razie o 24 oczka wyprzedza drugiego w klasyfikacji Filipa Tokara, oraz o 43 tegorocznego debiutanta Michała Śmigla. W każdej z podwójnych rund KLR do zgarnięcia jest maksymalna pula 140 pkt. za zwycięstwo w obu biegach, zatem nikt z pierwszej dziesiątki klasyfikacji teoretycznie nie jest bez szans na triumf sezonie i ta kwestia wciąż pozostaje otwarta. Ale to obrońca tytułu na razie zaliczył najwięcej zwycięstw i aż sześciokrotnie stawał na podium zawodów (zgodnie z regulaminem odliczy też sobie z punktacji swój najsłabszy występ w sezonie). Przedostatnia runda mistrzostw Polski Kia Picanto odbędzie się zatem na terenie nowym dla wszystkich uczestników, ale to właśnie tam dołączy do nich jeszcze jeden kierowca - Paweł Malczak. Piętnastolatek z Lublina to kolejny ex-kartingowiec w stawce. Na swoim koncie ma m.in. starty w Światowym Pucharze Easykart, Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski KF3. Rywalizacja w wyścigowych Picanto to znakomity "pierwszy krok" młodych kierowców kartingowych w świat samochodowych zmagań i doskonała szkoła dla nich, z czego postanowiła skorzystać już spora grupa zawodników KLR. Na starcie w Moście powinno zatem pojawić się 27 kierowców plus dwóch zaproszonych przez organizatora gości. Tym razem w VIP-owskich autach zasiądą Mikołaj Madej, dziennikarz TVP i były pilot rajdowy (startował m.in. z Cezarym Fuchsem i Leszkiem Kuzajem) oraz Roman Popkiewicz, dziennikarz magazynu Auto Motor i Sport. Rywalizacja w V rundzie Kia Lotos race rozpocznie się od sobotnich sesji kwalifikacyjnych - dwóch dla wszystkich startujących i finałowej, decydującej o ustawieniach na polach startowych dla najszybszej dziesiątki z Q1 i Q2. Pierwszy wyścig główny ruszy w niedzielę o 11.20, drugi w którym kolejność startowa pierwszej 10 z mety pierwszego biegu zostanie odwrócona, zaplanowano na 12.05. Zaledwie dwa tygodnie po spotkaniu w Moście uczestnicy Mistrzostw Polski Kia Picanto ponownie wyruszą do Czech, tym razem na tor w Brnie. Tam, 14 września nastąpi rozstrzygnięcie tegorocznej batalii o tytuł Mistrza Polski i nagrodę główną Kia Lotos Race, jaką jest samochód Kia Picanto lub jego równowartość.

Organizatorem Mistrzostw Polski Kia Picanto jest Kia Motors Polska wraz z paliwowym koncernem Lotos, a wsparcia udzielają Santander Consumer Bank oraz ubezpieczyciel PZU. Wszelkie informacje o serii dostępne są pod adresem www.kialotosrace.pl lub na profilu facebook Kia Lotos Race.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.