Citroen zadba o kibiców

Za trzy tygodnie miłośnicy rajdów samochodowych będą mogli stać się częścią największego w Polsce wydarzenia, jakim niewątpliwie będzie 70. Rajd Polski

Jego wyjątkowa historia (drugi po Rajdzie Monte-Carlo najstarszy rajd świata) oraz wyjątkowa obsada w połączeniu z szutrowymi odcinkami specjalnymi o unikalnej charakterystyce i pięknem Warmińsko-Mazurskiej krainy, dają gwarancję przeżycia niepowtarzalnej przygody.

Rajd będzie rundą Rajdowych Mistrzostw Europy, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Mistrzostw Litwy a stolicą motorsportu w dniach 13-15 września będą jak zwykle gościnne Mikołajki. Podczas trwającej trzy dni rywalizacji zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 610 km, w tym 13 - zaplanowanych na sobotę i niedzielę odcinków specjalnych, o łącznej długości blisko 232 km. Preludium do prawdziwej walki będzie piątkowy odcinek kwalifikacyjny, przeprowadzony na widowiskowym torze usytuowanym w pobliżu bazy rajdu, którego wyniki będą decydowały o wyborze kolejności na trasie.

W 70. Rajdzie Polski zobaczymy najlepszych zawodników z Polski i Europy. Swój start zapowiadają tacy mistrzowie jak: Krzysztof Hołowczyc, Kajetan Kajetanowicz, Bryan Bouffier czy Jan Kopecky. Najbardziej oczekiwaną gwiazdą będzie oczywiście startujący Citroënem DS3 RRC Robert Kubica, pilotowany w tym sezonie przez Macieja Barana,. Ich niezwykle szybkie tempo i ostatnie sukcesy na trasach tegorocznych rajdów zaliczanych do Mistrzostw Europy i Świata sprawiły, że na występ tej załogi w Polsce wzbudza ogromne emocje i oczekiwania.

Walka będzie toczyła się nie tylko w klasyfikacji generalnej. Wśród samochodów napędzanych na jedną oś - w klasie 2WD - Citroën również będzie miał swoich reprezentantów. Rajd Polski widnieje w kalendarzu tegorocznych rozgrywek Citroën Racing Trophy Polska jako 5. runda i będzie pierwszą okazją w tym roku do zdobycia punktów na nawierzchni szutrowej. Jak dotąd zawodnicy zasiadający za sterami DS3 R3 spisują się wyjątkowo dobrze, zajmując dwie czołowe pozycje w klasyfikacji Mistrzostw Polski. W Mikołajkach zobaczymy co najmniej cztery polskie załogi Citroëna a swój start zapowiadają również zawodnicy z innych krajów, w których rozgrywa się Citroën Racing Trophy.

Citroën specjalnie na to wydarzenie przygotował dla kibiców niezwykłe atrakcje. W bezpośrednim sąsiedztwie Parku Serwisowego zlokalizowany będzie Rally Fun Park, w którym publiczność będzie mogła spróbować swych sił na symulatorach i nabyć liczne pamiątki i gadżety rajdowe. Częścią tego show będzie strefa DS TOUR, gdzie będzie można skorzystać z licznych animacji, wziąć udział w konkursach z nagrodami lub zrobić sobie pamiątkowe, drukowane na miejscu zdjęcie w DS3 Cabrio, jednocześnie poznając z bliska całą prestiżową linię DS Citroëna.

Już teraz zapraszamy do Mikołajek aby na widowiskowych odcinkach specjalnych jubileuszowego 70. Rajdu Polski poczuć emocje i adrenalinę tak bliskie sympatykom tego wspaniałego sportu.

Więcej o: