Pikes Peak International Hill Climb| Pikes Peak | Relacja: Loeb pobił kolejny rekord

Sebastien Loeb, który od kilku miesięcy z ekipą Peugeot Sport przygotowywał się do wyścigu Pikes Peak, w pierwszym przejeździe pobił rekord trasy i wygrał tegoroczne zawody

Za co kochamy francuską motoryzację?

Loeb, który zasiadł w przygotowanym specjalnie do tego wyjątkowego wyścigu Peugeot 208 T16 Pikes Peak uzyskał czas 8:13.878. Całą trasę, liczącą niespełna 20 kilometrów, przejechał ze średnią prędkością 145 km/h. Tym samym najbardziej utytułowany kierowca WRC poprawił rekord o ponad półtorej minuty. Zwycięzca 91 edycji "wyścigu do chmur" pokonał o 48 sekund Rhys Millena w Hyundaiu PM850T i o prawie półtorej minuty Jean-Philippe Dayraut w MINI. Nobuhiro Tajima, który niejednokrotnie wygrywał Pikes Peak, tym razem okazał się najszybszy w kategorii samochodów elektrycznych.

Pierwszy Polak startujący w wyścigu Pikes Peak - Tomasz Gombos uzyskał piąty czas w motocyklowej klasie Exibition Powersports.

Najfajniejsze francuskie auto do miasta

Na mecie Sebastien Loeb powiedział, że nie ukrywa swojej radości gdyż był to dla niego wyścigu roku a czas 8:13 jest zaskoczenie ponieważ maksimum, które zakładał to 8:15. Przyznał także, że przed startem do wyścigu podjął decyzję, że będzie maksymalnie wykorzystywał warunki i samochód. Jak widać, opłaciło się. Kolejny wyścig już za rok!

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.