Porsche Supercup | Silverstone | Kwalifikacje: Giermaziak czwarty

Kwalifikacje na torze Silverstone zakończone. Polacy wystartują do Grand Prix Wielkiej Brytanii z czwartego, dziewiątego i czternastego miejsca

Po wczorajszym mokrym treningu dziś rano nad torem Silverstone przez chmury przebijało się słońce. W stabilnych warunkach już na samym początku Giermaziak pokazał bardzo dobre tempo, wychodząc na pierwsze miejsce w tabeli czasów. Na czele pozostawał aż do drugiej serii przejazdów. Później konkurencja dokręciła śrubę i Kuba jutro wystartuje z drugiego rzędu, tuż obok swojego głównego rywala do mistrzostwa - Seana Edwardsa. Pole position wywalczył Duńczyk Nicki Thiim. Patryk Szczerbiński ukończył czasówkę także w pierwszej dziesiątce - na 9. pozycji. Robert Lukas zajął 14 miejsce.

Kuba Giermaziak: "Kwalifikacje były ciekawe. Na pierwszym komplecie opon byłem jedynym kierowcą, któremu udało się wykorzystać gumę pozostawioną po treningu przez bolidy Formuły 1. Niestety na drugim komplecie opon nie udało nam się poprawić czasu, w wyniku czego spadłem z pierwszego na czwarte miejsce. Najważniejsze jest to, że Sean Edwards jest tuż przede mną, więc nie uciekł mi daleko i będzie w moim zasięgu podczas wyścigu. Jutro po starcie w pierwszym zakręcie może być interesująco, bo będę startował obok Seana, a przed nami jest Nicki Thiim, który lubi popełniać błędy i czasami zwiedza pobocza. Obok niego ustawi się Michael Christensen, który nie stał jeszcze na podium w Supercupie, więc będzie bardzo zmotywowany do szybkiej jazdy. Dla mnie najważniejsze będzie to, aby dojechać do mety i zdobyć dużo punktów. Grand Prix Wielkiej Brytanii to dopiero trzecia runda sezonu, a do końca jeszcze wiele się może zdarzyć".

Patryk Szczerbiński: "Sesja była poprawna. Nasz cel był ambitny i choć pierwszy przejazd poszedł mi nieźle, wiedziałem, że mogę pojechać jeszcze szybciej. Na drugim komplecie opon trochę się poprawiłem, ale niestety popełniłem kilka błędów. Tak czy inaczej, jestem w miarę zadowolony, bo za mną wciąż jest kilku dobrych kierowców, a strata do pierwszego nie jest szczególnie duża. Dlatego jestem dobrej myśli przed jutrzejszym startem. Jesteśmy dobrze przygotowani do wyścigu. Musimy tylko trochę poprawić samochód, aby jeszcze bardziej nam sprzyjał. Wczoraj nie mieliśmy suchego treningu, więc dziś ustawialiśmy auto trochę w ciemno. Jutro chciałbym wyprzedzić kilku rywali, co będzie bardzo trudne, ale postaram się pojechać jak najlepiej".

Transmisję z wyścigu będzie można obejrzeć na żywo już w niedzielę 30.06.2013 o 11:45 w TV 4 oraz na platformie IPLA.

Więcej o:
Copyright © Agora SA