Rok Cup Poland | Stary Kisielin | Antoszewski deklasuje rywal

Jan Antoszewski w znakomitym stylu wygrał IV serię Rok Cup Poland w Starym Kisielinie w kategorii Mini Rokorii Mini Rok

Po dwóch zwycięstwach pierwszego dnia, zawodnik Fundacji Wierczuk Race Promotion ukończył trzeci wyścig na drugim miejscu, natomiast w ostatnim biegu nie dał szans rywalom, udowadniając, że w swojej klasie jest prawdziwym "królem" toru WallraV Race Center. Druga pozycja przypadła Maciejowi Szyszko, a trzecia Bartoszowi Paziewskiemu. Dzięki temu sukcesowi Antoszewski powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Mini Rok po dotychczas rozegranych czterech rundach.

Jan Antoszewski "Mogę powiedzieć, że zawody w Starym Kisielinie przebiegały po mojej myśli. Do pierwszych dwóch wyścigów podszedłem bardziej taktycznie - rywale zmieniali się na prowadzeniu, ale ja kontrolowałem sytuację w czołówce i udało mi się zaatakować przed samą metą. Po zajęciu drugiego miejsca w trzecim biegu, miałem już zapewnione zwycięstwo w całej rundzie, więc mogłem wystartować do ostatniego wyścigu bardziej wyluzowany. Chciałem jednak pokazać, że zasłużyłem na pierwsze miejsce i dałem z siebie wszystko. Cieszę się, że wygrałem też trzeci wyścig i całe zawody."

W Starym Kisielinie Fundacja Wierczuk Race Promotion zorganizowała kolejną edycję akcji charytatywnej Kart for Life i Kart & Smile. Tym razem pamiątkowe bony za najszybsze czasy okrążeń podczas sobotnio-niedzielnych zawodów otrzymali Bartosz Paziowski i Maciej Szyszko, a nagroda finansowa powędrowała do Pogotowia Opiekuńczego z Zielonej Góry, którego wychowankowie z zainteresowaniem śledzili przebieg zawodów. Na deser czekała ich dodatkowa atrakcja w postaci przejażdżki amatorskimi kartami, udostępnionymi przez organizatorów z WallraV Race Center.

Więcej informacji znajdziecie tutaj .

Więcej o: