FIA CEZ | SLS GT3 | Tor Poznań | Modlitwa do Boga Deszczu

Tlaloc, Cocijo, Apu lllapu, Chac - te imiona Bogów Deszczu powinny na dłużej zapaść w pamięci zespołowi SPC Group S.A. Żeby wygrać z silniejszą konkurencją Mercedes AMG SLS GT3 Piotra Krawczyka potrzebuje deszczu i mokrej nawierzchni. 

Piątek: Jest dobrze, a mogło być jeszcze lepiej Wspaniała pogoda, wysoka frekwencja i prawdziwe ściganie na Torze Poznań znowu rozpoczęte! Poranne kwalifikacje do jutrzejszego sprintu poszły załodze SPC Group S.A nieźle. Piotr Krawczyk kręcił dobre czasy i przez prawie 25 minut znajdował się na 3 pozycji, tuż przed jadącym w bardzo mocnej, choć nie pozbawionej problemów Alpinie B6 Bartą Attilą. Na jednym z ostatnich okrążeń Alpina lepiej wykorzystała dublowanie wolniejszych aut, pojechała świetne okrążenie i niestety wyprzedziła Polaka. Ostatecznie SLS w sobotę wystartował z drugiej linii, tuż za szybkim Ferrari 430 GT2, Saleenem Miro Konopki i Bartą w BMW Alpina. Sobota: 3 miejsce Piotra Krawczyka w sobotnim sprincie! Startujący z 4 pola Piotr Krawczyk w końcu wykonał dobry start, nie stracił pozycji na pierwszej prostej startowej, wykorzystał niedyspozycję najbliższych konkurentów i pomimo kolejnego uszkodzenia splittera finiszował na trzeciej pozycji.

Niedziela: Piotr wygrywa kwalifikacje do niedzielnego sprintu! Bardzo wczesnym rankiem nad Torem Poznań przeszła ulewa. To poprawiło humory w załodze SPC Group S.A, bo tylko w takich warunkach AMG SLS GT3 jest w stanie konkurować z mocniejszymi autami serii wyścigowej FIA CEZ. O godzinie 8:35 tor był jeszcze był mokry, ale deszcz już od dawna nie padał i jak zawsze w takich warunkach pojawiało się pytanie, czy i kiedy zakładać slicki. Pierwsze kółka na torze nie dały jasnej odpowiedzi, konkurenci jechali niemal tak samo jak SLS... z czasem 1:37. Krawczyk był na pierwszej pozycji, ale wówczas Saleen i Ferrari przyspieszyły i przeskoczyły Piotra. Fianlnie jednak SLS wygrał kwalifikacje! Gratulujemy! Zespół SPC Group S.A modli się o mokry tor...

Prawie Déj? vu! Ponownie trzecie miejsce Piotra Krawczyka! Niestety nie padało. Powody do zadowolenia miał za to zwycięzca Dennis Waszek, gdyż udało mu się wyprzedzić Miro Konopkę. Piotr Krawczyk zaskoczył pozytywnie wszystkich doskonałym startem i utrzymał pierwszą pozycję na prostej startowej. Jednak słodkie chwile nie trwały długo. Mocniejsze auta przy podobnej masie własnej na suchej nawierzchni po prostu mają przewagę. Ferrari 430 oraz Saleen uporały się z AMG SLS GT3 już po pierwszym okrążeniu. Ponieważ Pagani Zonda miała problemy spadła na dalszą pozycję, Piotr Krawczyk musiał tylko utrzymywać dystans do poprzedzających go konkurentów. Ostatecznie z czasami na poziomie 1:33 Piotr Krawczyk dojechał na trzeciej pozycji w wyścigu, a Dennis utrzymał przewagę nad Miro Konopką. Takie podium pozwala odrobić nieco straty do Miro Konopki prowadzącego w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ) i umocnić się na drugiej pozycji. Już za dwa tygodnie kolejne emocje!!!

Więcej o: