KIA LOTOS RACE | Lausitzring | Zapowiedź: Kia wspólnie z DTM

Trzecia odsłona tegorocznych zmagań o mistrzowski tytuł serii Kia Lotos Race odbędzie się na niemieckim torze Eurospeedway Lausitz, leżącym nieopodal naszej granicy

Będzie to druga wizyta uczestników Mistrzostw Polski Kia Picanto na tym obiekcie i ponownie KLR będzie towarzyszyć najsłynniejszej, niemieckiej serii wyścigów samochodów turystycznych DTM.

Wyścigowy weekend Kia Lotos Race na "Lausitzring", będzie miał nieco inny format niż zwykle. Z przyczyn organizacyjnych i czasowych zmodyfikowana została sesja kwalifikacyjna i walka o pole position odbędzie się tylko w dwóch odsłonach, a nie jak zawsze w tym sezonie, w trzech. Wyścigi także odbędą się w innej formie. Pierwszy bieg III rundy zorganizowany będzie w sobotę (15.06) po południu. Picanto wyruszą na tor po kwalifikacjach DTM i poprzedzą pierwszy wyścig niemieckiego Porsche Carrera Cup. Drugi bieg rundy KLR odbędzie się w niedzielę (16.06) rano, otwierając wyścigowe zmagania na łużyckim torze.

Na starcie III rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto stanie tym razem 25 kierowców, a w dwóch dodatkowych samochodach VIP zasiądą dziennikarze - Tomasz Szmandra z "Polska the Times" i Maciej Struk z tygodnika "Motor".

Faworytem jest broniący tytułu Bartłomiej Mirecki, na razie dominujący w klasyfikacji sezonu, ale z pewnością kilku konkurentów będzie chciało przerwać dobrą passę mistrza i odebrać mu nieco cennych punktów. W tej chwili Mirecki zgromadził na swym koncie 270 pkt i o 30 pkt. wyprzedza Filipa Tokara oraz o 32 pkt Konrada Wróbla.

Runda na niemieckim torze poprzedza wakacyjną przerwę w Kia Lotos Race, więc zawodnicy po niej będą mieli kilka tygodni, by zebrać siły i przygotować się do drugiej połowy sezonu. Następne spotkanie nastąpi już na doskonale znanym wszystkim uczestnikom KLR terenie - torze Poznań. Runda tam odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kialotosrace.pl oraz na fanpage'u Kia Lotos Race.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.