Rallycross Cup | Słomczyn | Zapowiedź: Dytko i Stec w klasie SuperCar

W najbliższy weekend 8 i 9 czerwca na torze w Słomczynie odbędzie się pierwsza i druga runda Rallycross Cup. To powrót Rallycrossu do Polski za sprawą inicjatywy samych zawodników przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym i Automobilklubami

Początek nowego cyklu odbędzie się na najpopularniejszym polskim obiekcie, który gościł wielokrotnie zawodników Mistrzostwa Europy, czyli na torze w Słomczynie. Nowością są dwie rundy w jeden weekend. W sobotę odbędzie się I runda, a w niedzielę II. Dzięki temu spadły koszty dojazdu dla zawodników i zwiększyła się liczba kilometrów do przejechania, bo tych zawsze brakowało startującym. Do harmonogramu powrócił także bieg Handicapowy, czyli starcie najlepszych kierowców z wszystkich klas w jednym biegu "na dochodzenie".  W niedzielę do zawodników Rallycross Cup dołączą kierowcy Pucharu Polski Junior Buggy czyli rallycrossowe "przedszkole". PPJB to kuźnia talentów pod okiem Krzysztofa "Szayi" Szaykowskiego gdzie szkolą się przyszli kierowcy wyścigowi i rallycrossowi.

W najmocniejszej klasie SuperCar swój udział oprócz Pawła Dytki zapowiedział Mariusz Stec. Są to kolejni zawodnicy z innych dyscyplin chętni do udziału w nowym cyklu. Mariusz ma już doświadczenie w tym sporcie, bowiem tutaj rozpoczynał swoją karierę w aucie Mitsubishi Lancer.

Radosław Chrzanowski (dyrektor zawodów) : Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich miłośników rallycrossu na dwie inauguracyjne rundy nowego cyklu wyścigowego Rallycross Cup, które odbędą się w dniach 8-9 w Słomczynie. Zapraszam zarówno zawodników którzy po bardzo długiej przerwie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności na Słomczyńskim torze, jak i kibiców którzy będą mieli możliwość obserwowania tej niezwykle widowiskowej i obfitującej w wiele wydarzeń dyscypliny. Liczę że nowy cykl szybko zyska Państwa uznanie, a powrót do rozwiązań sprzed lat (dwie rundy w ciągu weekendu, bieg "handicapowy") będzie tym na co wszyscy prawdziwi miłośnicy tego sportu czekali. Mam nadzieje, że każdy kto pojawi się w weekend na torze będzie zadowolony, a ja gwarantuję że z każda kolejną runda Rallycross Cup będziemy się starali podnosić sportową jakość całego cyklu. Zatem do zobaczenia 8 i 9 czerwca w Słomczynie.

Krzysztof Skorupski (RC Promotor): Za nami miesiące ciężkiej pracy, aby doprowadzić do stworzenia nowego nieco innowacyjnego cyklu w Polskim kalendarzu motor-sportu. Tworzenie zawodów takiej rangi to dla nas nadal nowość, przez co mieliśmy trochę opóźnień za które z całych sił przepraszamy. Jednak teraz gdy już jesteśmy na ostatniej prostej cały projekt wygląda naprawdę świetnie. Cykl przyciąga wielu kierowców chętnych do walki na torze bok w bok oraz jazdy na zmiennej nawierzchni. Pierwsze zawody już w przyszły weekend w Słomczynie zapowiadają się niesamowicie emocjonująco i mamy nadzieję, że zarówno zawodnicy jak i kibice wrócą z tych zawodów ze wspaniałymi wspomnieniami. Ciągle pracujemy, aby cykl stawał się bardziej medialny, bardziej profesjonalny oraz widowiskowy. Dlatego zapewniamy że Rallycross Cup z rundy na rundę będzie coraz lepszy!

Harmonogram zawodów:

Sobota (8 czerwca):

7:30-8:15 - Trening Wolny

9:00 -9:40 - Trening Oficjalny

10:00 - I i II kwalifikacja

14:00 - III kwalifikacja

16:30 - Finały

15 min po Finałach - Bieg Handicap

18:00 - Wręczenie nagród

Niedziela (9 czerwca):

9:30-10:30 - Trening Wolny

10:45 - Trening Oficjalny

12:00 - I i II kwalifikacja

15:00 - III kwalifikacja

16:30 - Finały

15 min po Finałach - Bieg Handicap

18:00 - Wręczenie nagród

 
Więcej o: