RSMP | Wisła wraca!

Po dziesięcioletniej przerwie, zawodnicy uczestniczący w LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, wracają na trasy kultowego Rajdu Wisły. W tym roku odbędzie się jego 59 edycja. Pierwszy raz w historii na starcie staną też zawodnicy Citroen Racing Trophy Polska

Na liście zgłoszeń znalazła się oczywiście cała polska czołówka zawodników na czele z trzema załogami w Subaru Imprezach WRX STI R4 - Kajetan Kajetanowicz/Jarek Baran i Wojciech Chuchała/Kamil Heller, którzy stoczyli zacięty bój do ostatniego kilometra Rajdu Świdnickiego oraz bracia Bębenek. Faworytem do wygranej jest oczywiście pochodzący z Ustronia, obecny Mistrz Polski, Kajetan Kajetanowicz. O czołowe lokaty powalczą na pewno dwie załogi Peugeotów 207 S2000 - Tomasz Kuchar/ Daniel Dymurski i Maciej Rzeźnik/Przemek Mazur oraz Łukasz Habaj, który zmienił auto na konkurencyjnego Lancera Evo IX R4.

Citroen DS5 | Pierwsza jazda

Wyjątkowo ciekawa rywalizacja zapowiada się w klasyfikacji 2WD, do której zaliczają się także zawodnicy Citroen Racing Trophy Polska. Jan Chemielewski z Robertem Hundlą, którzy wygrali rywalizację podczas Rajdu Świdnickiego wyruszą na trasę jako pierwsi. Krakowsko-myślenicka załoga, korzystająca z własnego Citroena DS3 R3, jest zawsze dobrze przygotowana do każdego startu. Szymon Kornicki z Piotrem Zegarmistrzem, którzy w Rajdzie Świdnickim zajęli drugie miejsce, będą chcieli poprawić tempo i powalczyć o wysoką pozycję, także w klasyfikacji generalnej. Rados?aw Typa i Szymon Gospodarczyk, którzy powrócili do rozgrywek Citroëna po kilkuletniej przerwie, pokazali już swoje możliwości, więc na Rajdzie Wisły możemy się spodziewać z ich strony ataku na pierwsze miejsce wśród przednionapędówek. Rados?aw Raczkowski z ?ukaszem Gwiazd? bardzo ambitnie rozpoczęli sezon. Zwycięstwami na oesach Rajdu Świdnickiego pokazali, że rywalizacja w tegorocznym Citroën Racing Trophy Polska będzie bardzo wyrównana.

Kolorytu w walce o punkty w klasie 2WD dodaje fakt, że na polskie odcinki w Peugeot 208 R2 powraca załoga Bryan Bouffier/Xavier Panseri. Francuzi już nie raz pokazali, że nawet nie topowym autem są w stanie powalczyć o bardzo wysokie lokaty w klasyfikacji generalnej, a tym bardziej w swojej klasie. Rajd Wisły organizowany przez Automobilklub-Śląski liczy łącznie piętnaście asfaltowych odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicach Wisły, o łącznej długości 175 km. Bazę rajdu stanowi miejscowość Istebna. Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy przejadą 7 odcinków specjalnych podzielonych na dwie pętle. Drugiego dnia do przejechania będzie kolejne 8 odcinków w podziale na trzy pętle. Także w niedziele na trasie pojawią się zawodnicy rywalizujący w Rajdowym Pucharze Polski. Zwycięzców poznamy na mecie w Istebnej około godziny osiemnastej. Zapraszamy do kibicowania na trasie 59 Rajdu Wisły.

Więcej o: