VW Castrol Cup | Brno | Kisiel nowym liderem

Po dwóch bardzo ciekawych wyścigach podczas trzeciej rundy rozegranej w Brnie Volkswagen Castrol Cup, nowym liderem cyklu został Jan Kisiel

Trzecia runda cyklu została rozegrana na torze Automotodrom Brno znajdującego się nieopodal drugiego, co do wielkości miasta w Czechach. Do startu w kwalifikacjach stanęło 26 kierowców. Lider cyklu przed wyścigami w Brnie - Mateusz Lisowski, zajął w piątkowych kwalifikacjach drugie miejsce i zapowiadał walkę o zwycięstwo. Kwalifikacje wygrał gościnnie startujący Jonas Gelzinis z Litwy. W drugiej linii ustawili się odpowiednio Jakub Litwin i Robertas Kupcikas.

Pierwszy wyścig Na starcie pierwszego wyścigu startującego w sobotnie popołudnie, najlepiej zachował się Mateusz Lisowki. Dobrze wykorzystując system Push - to - Pass, który na 10 sekund zwiększa moc wyścigowych Golfów o 50 KM, wyprzedził Gelzinisa, który spadł na koniec stawki. Świetnym startem popisał się także Robertas Kupcikas, który w pierwszy zakręt wjechał tuż za Lisowskim. Już na pierwszym okrążeniu udział w wyścigu zakończyli Aleksandra Bursiak (wypadła z toru) oraz Michał Słomian (kolizja i uszkodzone auto). W rakcie wyścigu ciekawa walka rozegrała się o pozycję miejsca 4-6, która toczyła się pomiędzy Janem Kisielem, Maciejem Steinhofem oraz Rasmusem Marthenem. Na 7 okrążeniu dramat spotkał dotychczasowego lidera wyścigu. W jego Golfie awarii uległa półoś i Lisowski uszkodzonym autem zjechał do boksów. Na pierwsze miejsce awansował tym samym Kupcikas, który jako pierwszy minął linię mety. Drugi był Jakub Litwin, który awansował tym samym na drugą pozycję w sezonie. Na najniższym stopniu podium stanął nowy lider cyklu Jan Kisiel. Na czwartym miejscu, po bardzo dobrym wyścigu, zameldował się Maciej Steinhof. Goście czyli tzw. VIP Drivers dojechali na miejscach odpowiednio 18 - Bartosz Obuchowicz oraz 20 - Maciej Ziemek.

Robertas Kupcikas: kwalifikacje poz. 4, wyścig poz. 1 "Bardzo długo czekałem na tę chwilę. Dwie początkowe rundy Volkswagen Castrol Cup nie były udane dla mnie. Tym razem szczęście się do mnie uśmiechnęło. Tak naprawdę byłem jedynym kierowcą, który nawiązywał walkę z Mateuszem Lisowskim, co mnie niezmiernie cieszy."

Jakub Litwin: kwalifikacje poz. 3, wyścig poz. 2 "Fajny wyścig, fajna walka. Udało mi się dobrze zarządzać Push - to - Passami i dowieźć tę drugą pozycję. Trzeba jednak przyznać, że Mateusz i Robertas byli poza moim zasięgiem."

Jan Kisiel: kwalifikacje poz. 9, wyścig poz. 3 "Po pierwszym zakręcie udało mi się przebić kilka pozycji do przodu i przez cały wyścig starałem się poprawiać swoją pozycję. Drobny błąd Maćka Steinhofa spowodował, że udało mi się go wyprzedzić. Niestety nie dogoniłem Kuby Litwina, ale bardzo się cieszę, ponieważ jestem liderem klasyfikacji Volkswagen Castrol Cup."

Aktualna punktacja po trzech wyścigach:

VW Castrol CupVW Castrol Cup VW Castrol Cup VW Castrol Cup

Drugi wyścig Drugi wyścig wystartował w sobotę późnym popołudniem. Pozycje, jakie zajęli na starcie zawodnicy ustalone były po pierwszym wyścigu, przy czym pierwsza ósemka ustawiła się w kolejności odwrotnej. Pole position należało do Krystiana Korzeniowskiego. Z kolejnych pól startowali Patrik Nemec, Marcus Fluch i Rasmus Marthen. Zwycięzca pierwszego wyścigu - Robertas Kupcikas startował z 8 pola. Na pierwszym okrążeniu problemy miał ruszający z pole position Korzeniowski, który wpadł w poślizg na jednym z zakrętów. Utrata prędkości sprawiła, że wyprzedził go Patrik Nemec. Podczas tego samego okrążenia spory awans, na 13 miejsce zanotował Mateusz Lisowski, który po pechowym pierwszym wyścigu startował z końca stawki. Przez kolejne okrążenia trwała zacięta walka o pierwsze pozycje. Na 9 okrążeniu z wyścigiem pożegnał się meksykanin Ramirez, który uszkodził auto. Czołówka wyścigu nie zmieniła się już do mety i jako pierwszy minął ją, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w karierze Krystian Korzeniowski. Dwa kolejne miejsca przypadły Szwedom Rasmusowi Marthenowi oraz Marcusowi Fluchowi. Na czwartym miejscu ukończył wyścig zwycięzca południowej rywalizacji Robertas Kupcikas. Piąty był nowy lider cyklu Jan Kisiel, a szósty ustępujący lider Mateusz Lisowski. Gościnnie startujący zawodnicy ukończyli wyścig odpowiednio na 7 miejscu - Jonas Gelzinis, 21 miejscu Bartosz Obuchowicz oraz 22 miejscu Maciej Ziemek. Nagroda za najszybsze okrążenie weekendu trafiła w ręce zwycięzcy południowego wyścigu, Litwina Robertasa Kupcikasa, który na przejechanie jednego okrążenia potrzebował 2:20:008 min.

Krystian Korzeniowski: pozycja startowa 1, wyścig poz. 1 "Jestem niesamowicie szczęśliwy. Na Slovakia Ring zająłem już miejsce na podium, ale zwycięstwo smakuje zupełnie inaczej. Cieszę się, że udało mi się wykorzystać fakt, że startowałem z pole position. Moja taktyka zakładała utrzymywanie tej pozycji i to mi się udało. Na początku wyścigu popełniłem niewielki błąd i spadłem na drugą pozycję, ale na szczęście udało mi się ją odzyskać."

Rasmus Marthen: pozycja startowa 4, wyścig poz. 2 "To z pewnością był trudny wyścig. Wydaje mi się, że była szansa na wygraną, ale niestety nie osiągnąłem tego celu. Jadący przede mną Krystian Korzeniowski miał znacznie więcej Push - to - Passów i to przesądziło o wynikach. Jestem bardzo zadowolony z końcowego rezultatu. Za miesiąc w Poznaniu będę walczył o zwycięstwo."

Marcus Fluch: pozycja startowa 3, wyścig poz. 3 "Na Slovakia Ring miałem pecha, ale tutaj podczas drugiego wyścigu wszystko już zagrało i wreszcie stanąłem na podium. Początkowo byłem na drugiej pozycji, ale zużyłem zbyt dużo Push - to - Passów i spadłem na trzecie miejsce. Mimo to jestem bardzo zadowolony w weekendu w Brnie."

Kolejna runda pucharu Volkswagen Castrol Cup odbędzie się w dniach 21-22 czerwca na torze w Poznaniu. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wirtualnego pucharu dostępne są na stronie www.liveleague.pl. Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów. W zakładce media zamieszczane są komunikaty prasowe oraz zdjęcia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.