VW Castrol Cup | Czas na Brno

Polska, Słowacja a teraz Czechy i słynny tor Automotodrom Brno. To właśnie na nim zostanie rozegrana trzecia runda Volkswagen Castrol Cup. Poza walczącymi o punkty zawodnikami na torze zobaczymy także aktora Bartosza Obuchowicza, redaktora Macieja Ziemka oraz lidera Porsche Carrera Cup GB - Jonasa Gelzinisa

W międzynarodowej stawce znajdzie się 26 zawodników z 8 krajów. Mateusz Lisowski po wygranej w dwóch wyścigach na torze Slovakia Ring został liderem klasyfikacji generalnej. Tuż za nim znajduje się Jan Kisiel, który zapowiedział atak na czołową pozycję. O najlepsze miejsca walkę stoczy także Szczecinianin Jakub Litwin, który po czterech wyścigach zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Bardzo szybkiej jazdy możemy się spodziewać także po pozostałych zawodnikach, wielu z nich pokazało się z bardzo dobrej strony na słowackim torze pod Bratysławą. Kwalifikacje do wyścigu Volkswagen Castrol Cup na czeskim automotodrom Brno rozpoczną się w piątek 17 maja o godz. 17:30. Ich wyniki zdecydują o kolejności w jakiej na starcie ustawią się zawodnicy do pierwszego sobotniego wyścigu (start o godzinie 12:15). Zawodnicy będą mieli do przejechania 10 okrążeń toru. Drugi wyścig, do którego pierwsza ósemka południowego wyścigu ustawi się w odwrotnej kolejności, rozegrany zostanie tego samego dnia o godz. 18:15, podczas niego zawodnicy także pokonają 10 okrążeń toru. Wśród stałej stawki zawodników startujących w pucharze podczas każdego wyścigu znajdą się także specjalnie zaproszeni goście tzw. VIP Drivers. W nadchodzący weekend na torze w Brnie, za kierownicą wyścigowych Golfów zasiądą Bartosz Obuchowicz i Maciej Ziemek. Dodatkowo jako Guest Driver wystąpi Jonas Gelzinis. Pierwszy z nich to aktor filmowy i teatralny, który swoje największe role zagrał w takich filmach jak "Cwał", "Czas surferów", "Haker", "Stacja" oraz "Senność". Jego pasją są także wyścigi samochodowe. Przez wiele lat uczestniczył w wyścigach Rallycross. Drugie auto poprowadzi Maciej Ziemek - redaktor naczelny jednego z największych magazynów motoryzacyjnych w Polsce, Auto Motor i Sport. Ma on za sobą starty w rajdach i gościnne uczestniczył także w kilku seriach wyścigowych. W trzecim aucie, jako Guest Driver pojedzie Jonas Gelzinis. Ten 24 - latek z Kowna jest aktualnym liderem klasyfikacji generalnej serii Porsche Carrera Cup Great Britain. Automotodrom Brno jest jednym z najstarszych obiektów znajdujących się w kalendarzu pucharu. Początki obiektu datuje się na lata trzydzieste dwudziestego wieku. Od tego czasu tor przeszedł liczne modyfikacje, które pozwoliły by obecnie gościł on tak znane serie jak WTCC, Formuła 2, GT1, a także motocyklowe Moto GP i Superbike World Championship. Długość jednego okrążenia wynosi 5.403 m, a najdłuższa prosta 637 m. Tor posiada łącznie 14 zakrętów (6 lewych i 8 prawych). Rekordzistą jest Luca Filippi, który w 2010 roku, podczas wyścigów Auto GP, samochodem Lola B05/52 osiągnął czas 1:43:260 min.

Marcus Fluch, 15 miejsce w klasyfikacji generalnej "Po rozczarowującym weekendzie na torze Slovakia Ring, nie zostaje mi nic innego jak wrócić do ścigania z pozytywnym nastawieniem. Jestem głodny sukcesu i liczę na pokaźną zdobycz punktową podczas tej rundy, która pozwoli mi na awans w klasyfikacji generalnej. Myślę, że moja jazda i czasy są na poziomie pierwszej piątki pucharu i właśnie w tym miejscu stawki chciałbym już kończyć wyścigi do końca sezonu, licząc po cichu na zajęcie któregoś ze stopni podium. Trzecia runda, która odbędzie się na torze w Brnie jest więc dla mnie dużym wyzwaniem. Znaczny wpływ ma na to na pewno fakt, że automotodrom Brno jest dla mnie nowym torem. Jest to jednak obiekt, na którym zawsze chciałem się ścigać, więc z niecierpliwością czekam na nadchodzącą rundę!"

Klaudia Podkalicka, 18 miejsce w klasyfikacji generalnej "Automotodrom Brno to dla mnie zupełnie nowy tor, także zdecydowaliśmy się z zespołem na przyjazd odpowiednio wcześniej aby spojrzeć na specyfikację obiektu. Treningi piątkowe będą przeznaczone głównie na poznanie toru jazdy aby przygotować się jak najlepiej do sesji kwalifikacyjnej i wyścigów. Będzie to bardzo pracowity dzień! Moje nastawienie do kolejnej rundy Volkswagen Castrol Cup jest zdecydowane, mam jechać swoje, walczyć o jak najlepszą pozycję końcową i zdobyć kolejne ogromne doświadczenie. Dam z siebie wszystko, jestem zaangażowana w to co robię i wiem doskonale, że stać mnie na dobre czasy. Przerwa w ściganiu odbiła się na ostatnich dwóch rundach, jednak czasy, które cały czas idą w dobrym kierunku, dobre prędkości w zakrętach dają pozytywnego kopa i to wykorzystam. W zespole otoMoto Team panuje niesamowita atmosfera, wszyscy pracują perfekcyjnie. To dzięki nim czuję się tak dobrze w trakcie weekendu wyścigowego. Najważniejsze to zdobyć kolejne cenne punkty, skoczyć w klasyfikacji generalnej i cały czas robić progres. Jestem gotowa!".

Robertas Kupcikas, 21 miejsce w klasyfikacji generalnej "Moja sytuacja punktowa po wyścigach na Słowacji nie wygląda dobrze, stąd moim głównym celem na nadchodzącą rundę jest ukończenie obu wyścigów na jak najlepszej punktowanej pozycji. Znam dobrze tor w Brnie, wiem jak się na nim ścigać i będę robił wszystko, co w mojej mocy by wywieźć z czeskiego toru jak największą zdobycz punktową. Nie można zapominać, że jazda ma mi także sprawiać wiele radości, zatem nie zostaje mi nic innego jak z optymizmem patrzeć na nadchodzącą rundę."

Wirtualny Volkswagen Castrol Cup

Równolegle do realnych wyścigów, w sieci odbywają się zawody Wirtualnego Volkswagen Castrol Cup w grze Forza Motorsport na konsoli Xbox 360. Za zawodnikami startującymi w tym pucharze są już 3 rundy, podczas których nie brakowało emocji. Jak zacięta jest rywalizacja w tej grze może świadczyć fakt, że aktualnie w klasyfikacji generalnej różnica punktowa pomiędzy pierwszym a piątym miejscem wynosi zaledwie 15 pkt. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wirtualnego pucharu dostępne są na stronie www.liveleague.pl Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów. W zakładce media zamieszczane są komunikaty prasowe oraz zdjęcia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.