Kia Lotos Race | Red Bull Ring | Kia zawita do Austrii

Po zmaganiach na Hungaroringu, stawka zespołów KLR przenosi się na kolejny zagraniczny tor  - Red Bull Ring. Czy swoją zeszłoroczną dominację na tym torze potwierdzi Zbigniew Łacisz? Przekonamy się już w najbliższy weekend

Spielberg bei Knittefeld, A1 Ring, Red Bull Ring - tak od lat 60-tych zmieniały się nazwy najsłynniejszego austryjackiego toru wyścigowego. Kultowy obiekt gościł wiele serii wyścigowych z Formułą 1 na czele. W najbliższy weekend zmierzą się na nim zawodnicy KIA Lotos Race. Cechą charakterystyczną toru są duże różnice poziomów i konieczność, zwłaszcza w przypadku samochodów o takim poziomie mocy jak Picanto, zachowania i "szanowania" prędkości.  W zeszłym roku najlepszy  na torze koło Salzburga okazał się Zbigniew Łacisz. W pierwszej rundzie tegorocznego sezonu dominował za to Bartłomiej Mirecki. Walka tych dwóch zawodników może być więc ozdobą zbliżającej się rywalizacji.

Kia Ceed | Pierwsza jazda

Na liście zgłoszeń II rundy Kia Lotos Race widnieje 26 nazwisk, w dwóch samochodach organizatora zasiądą też goście. Rewanż za nieudany, ubiegłoroczny start będzie chciał wziąć Łukasz Byśkiniewicz, dziennikarz TVN Turbo. Wówczas, w kwalifikacjach pokazał, że jest szybki, niestety wyścig zakończył się dla niego kolizją tuż po starcie. Tym razem z pewnością będzie też chciał być w czołówce. W drugim aucie VIP zasiądzie Maciej Steinhof, uczestnik pierwszej edycji pucharu Picanto i późniejszy mistrz niemieckiej serii wyścigów Volkswagena. Liderem tabeli po pierwszych wyścigach jest broniący tytułu Mirecki. Za nim plasują się Filip Tokar i debiutant Michał Śmigiel. Młodzi, ambitni kierowcy już od początku pokazali, że zamierzają walczyć o czołowe lokaty w mistrzostwach, a urzędujący mistrz chce znów udowodnić, że jest najszybszy w stawce. Już w najbliższą niedzielę dowiemy się, czy Red Bull Ring będzie łaskawy dla tych, którzy już go znają, czy dla nowych gości. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.kialotosrace.pl oraz na fanpage'u Kia Lotos Race.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.