Porsche Carrera Cup | Kolejny sezon Roberta Lukasa

W pierwszy weekend maja na torze Hockenheim rozpoczął się kolejny sezon pucharu Porsche Carrera Cup Deutschland. A w raz z nim kolejny sezon startów zaczął się dla polskiego kierowcy - Roberta Lukasa

Każdy fan sportów motorowych spytany o nazwę markowego pucharu Porsche odpowie Supercup. Tak, Porsche Supercup to znany na całym świecie puchar Porsche 911. Rozgrywany na najbardziej prestiżowych torach, towarzyszący wyścigom Formuły 1, z udziałem czołowych zespołów i kierowców wyścigowych. Jednak mało kto wie, że rozgrywany od 1993 roku Porsche Supercup, wcale nie jest najstarszym pucharem wyścigowym słynnej 911-tki.

Porsche 911 GT3 CupPorsche 911 GT3 Cup Porsche 911 GT3 Cup Porsche 911 GT3 Cup

Trzy lata przed pierwszą rundą Porsche Supercup na starcie do pierwszego wyścigu stanęli zawodnicy utworzonego w 1990 roku Porsche Carrera Cup Deutschland. Jest to jeden z ośmiu pucharów tego typu rozgrywanych obecnie na całym świecie (m.in. na kontynencie azjatyckim, Australii, Skandynawii czy Wielkiej Brytanii). Porsche Carrera Cup Deutschland jest organizowane bezpośrednio przez Porsche AG. To gwarancja profesjonalnej obsługi we wszystkich kwestiach, zaczynając od spraw organizacyjnych, poprzez technikę a na marketingu skończywszy. W tegorocznej 23 edycji kolejny raz na starcie wyścigów pojawi się Robert Lukas. Kierowca zespołu Förch Racing połączy w tym roku starty w niemieckim pucharze z udziałem w Porsche Supercup i Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. W miniony weekend odbyła się pierwsza runda Carrera Cup. Miejsce inauguracji był znany tor Hockenheim. Puchar był imprezą towarzyszącą przy najważniejszych niemieckich wyścigach DTM (Deutsche Tourenwagen Masters). W pierwszych dwóch biegach kwalifikacyjnych jedyny polski zawodnik w Carrera Cup, zajął siódme i trzynaste miejsce. Dobra postawa w kwalifikacjach pozwoliła zająć Robertowi w wyścigach dwa razy siódme miejsce. W stawce 34 zawodników z 11 państw to bardzo dobry początek sezonu. Obecny sezon liczy sobie w sumie 9 rund. Poza Hockenheimem zawodnicy Porsche Carrera Cup Deutschland pojawią się jeszcze na 7 innych torach w Niemczech, Austrii i Holandii, w tym na słynnej północnej pętli Nürburgring . Zamknięcie sezonu nastąpi ponownie na torze Hockenheim w połowie października.

Kalendarz Porsche Carrera Cup Deutschland

19.05.2013 Nürburgring Nordschleife

01.06.2013 Spielberg

15.06.2013 Lausitzring

13.07.2013 Norisring

17.08.2013 Nürburgring

14.09.2013 Oschersleben

28.09.2013 Zandvoort

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.