VW Castrol Cup razem z WTCC

Po emocjonującej pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup na rodzimym torze w Poznaniu, zespoły uczestniczące w tegorocznej edycji przenoszą się za granicę. Druga runda zostanie rozegrana w trakcie weekend wyścigowego serii WTCC na Słowacji

Miejscem pierwszej zagranicznej rundy będzie jeden z najnowszych obiektów w Europie - leżącym niecałe 40 km na południowy wschód od Bratysławy - Slovakia Ring. Jest to obiekt, posiadający bardzo nowoczesną infrastrukturę, który oficjalnie otwarty został w 2010 roku. Jedno okrążenie ma długość prawie 6 km, a najdłuższa prosta 900 m. Tor posiada łącznie 14 zakrętów (7 lewych i 7 prawych). Jego rekordzistą jest Sam Bird. Rekord ten został ustanowiony w 2012 roku bolidem Renault Dallara FR35/12 i wyniósł 1:41:600 min.

Historia Golfa

Na starcie trzeciego (sobota - 13:35) i czwartego (niedziela - 13:20) wyścigu stanie 25 kierowców z 8 krajów. Wśród nich znajdą się gościnnie startujący Maurycy Kochański - były, wielokrotny Mistrz Polski w Formule 2000, aktualnie komentator wyścigów Formuły 1 oraz Łukasz Byśkiniewicz - dziennikarz stacji TVN Turbo, mający na swoim koncie liczne starty w wyścigach i rajdach. Kwalifikacje do pierwszego wyścigu Volkswagen Castrol Cup rozpoczną się już w najbliższy piątek a o godz. 15:55.

Mateusz Lisowski, Robertas Kupcikas oraz Michał Słomian - doświadczeni zawodnicy, którzy zajmowali po pierwszym wyścigu odpowiednio pierwsze, trzecie i piąte miejsca, w skutek kolizji nie ukończyli drugiego wyścigu w Poznaniu, tym samym stracili punkty w klasyfikacji generalnej, na czele której widnieje Jakub Litwin. Kierowcy Ci zapowiadają szczególnie zaciętą rywalizację o punkty na Słowacji. Biorąc pod uwagę zapis regulaminu mówiący, że od trzeciego wyścigu liczba punktów przyznawanych za poszczególne pozycje będzie dwukrotnie wyższa niż w przypadku pierwszej rundy, pozostali kierowcy na pewno łatwo nie oddadzą pola.

Zawodnicy ścigający się na torze Slovakia Ring, tak samo jak podczas zawodów na Torze Poznań, będą mogli zwiększyć chwilowo moc swojego auta o 50 KM dziewiętnaście razy podczas każdego wyścigu. Czas działania systemu ograniczony będzie do 10 sekund, z przerwą wynoszącą także 10 sekund

Jakub Litwin, 1 miejsce w klasyfikacji generalnej "Przede mną spore wyzwanie w postaci utrzymania prowadzenia w klasyfikacji generalnej Volkswagen Castrol Cup podczas rywalizacji na torze Slovakia Ring. Rywale mocno naciskają, ale ja się na nikogo nie oglądam, nie patrzę w tabelę, spokojnie realizuję nakreślony przed sezonem plan. Do zdobycia zostało 720 punktów - wszystko jest jeszcze możliwe. Ostatnie dni upłynęły pod znakiem intensywnego treningu, utrzymania dotychczasowej dyspozycji. Pełen optymizmu wybieram się na tor, który jest zarazem najdłuższym jak i najszybszym torem w kalendarzu. Jest to dla mnie nowy tor, nigdy przedtem się na nim nie ścigałem, ale to nie jest żaden problem, w poprzednim sezonie każdy tor był dla mnie nowy, zatem jest to dla mnie weekend taki sam jak każdy inny. Po raz pierwszy nasz puchar będzie towarzyszył prestiżowej serii WTCC, co niewątpliwie sprawia, że mam jeszcze większą motywację, aby osiągnąć świetny wynik. W tamtym sezonie przyzwyczajony byłem do obecności dziesiątek tysięcy kibiców podczas weekendów z DTM, zatem miło jest, że znów wyścigom będzie towarzyszyć tak ogromną ilość kibiców."

Rasmus Marthen, 9 miejsce w klasyfikacji generalnej "To będzie wspaniałe przeżycie wystartować w wyścigach przy tak znanej serii jak WTCC. Na trybunach zasiądzie zapewne wielu kibiców, co da nam dodatkową motywację, aby pokazać swoje umiejętności przed nimi, a także największymi teamami WTCC. Runda na Torze Poznań nie zakończyła się tak, jak bym tego oczekiwał, jednak cieszę się z wyniku, jaki dowiozłem w pierwszym wyścigu, a także z tego, że potrafiłem nawiązać walkę z najlepszymi. Moja postawa w kwalifikacjach napawa optymizmem, pozostaje mi tylko skupić się na jak najlepszej jeździe w wyścigu - to będzie mój główny cel na nadchodzącą rundę na Slovakia Ring. Mieliśmy okazję przejechać kilka okrążeń tego toru podczas testu, ale warunki, jakie panowały mocno odbiegały od tych, które przewidziane są na ściganie. Tor jest nowoczesny i zawiera kilka długi prostych, co na pewno sprzyjać będzie rywalizacji. Nie pozostaje mi nic innego jak z niecierpliwością czekać na pierwszy wyścig na Slovakia Ring!"

Aleksandra Furgał, 19 miejsce w klasyfikacji generalnej "Po pierwszej rundzie w Poznaniu czuje spory niedosyt, wiem że stać mnie na więcej. Nie mogłam w pełni wykorzystać potencjału samochodu jak również swoich możliwości. Przerwa w startach, którą miałam jest odczuwalna, zatem ten wyścig jestem zmuszona potraktować jako dobry trening którego zabrakło przed sezonem z powodu złej pogody. To dopiero początek i jeszcze wszystko może się zdarzyć. Jestem pozytywnie nastawiona przed tym weekendem wyścigowym. Podczas rundy w Poznaniu poznałam nieźle auto i mam nadzieję, że wykorzystam to podczas zbliżającej się rundy na Slovakia Ring. Lubię ten tor, ścigałam się tam parę lat temu i zajęłam 3 miejsce."

Równolegle do realnych wyścigów, w sieci odbywają się zawody Wirtualnego Volkswagen Castrol Cup w grze Forza Motorsport na konsoli Xbox- 360. Za zawodnikami startującymi w tym pucharze są już 2 rundy, podczas których nie brakowało emocji.

Na stronie internetowej pucharu www.volkswagencastrolcup.pl dostępne są informacje dotyczące wszystkich rund, zawodników, torów wyścigowych oraz samochodu. W ciągu weekendu wyścigowego publikowane będą aktualne informacje o przebiegu treningów, kwalifikacji oraz wyścigów. W zakładce media zamieszczane są komunikaty prasowe oraz zdjęcia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.