Kia Lotos Race 2013 | Wprowadzenie do sezonu | 3..2..1.. START!

Najbliższy weekend to początek rywalizacji dla zawodników Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski  Kia Picanto. Nowy sezon rozpocznie się na, znanym z Formuły 1, torze Hungaroring

W tym roku do KIA LOTOS RACE zgłosiło się 26 kierowców. Wyścigowe Picanto po raz pierwszy po zimowej przerwie wyjadą na tor w piątek 26 kwietnia, by uczestniczyć w sesjach treningowych. Zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swych samochodów i zapoznania się z torem. To będzie także dla nich swego rodzaju "rollout", bowiem zimowa aura panująca jeszcze w pierwszej połowie kwietnia w naszym kraju skutecznie pokrzyżowała plany pierwszych testów, jakie miały się wówczas odbyć na torze Poznań. Nie będzie to zatem komfortowa sytuacja dla tegorocznych debiutantów cyklu, ale tor dla większości kierowców będzie zupełnie nowym wyzwaniem, więc w zasadzie nikt nie będzie miał tu zbyt wyraźnej przewagi.

Kia Lotos Race - Zawodnicy

Sobota to trzy sesje kwalifikacyjne. Dwie pierwsze pozwolą wyłonić najszybszą dziesiątkę kierowców w stawce. Pozostała grupa zostanie rozstawiona na polach startowych (od 11 w górę) według najlepszego uzyskanego rezultatu w jednej z dwóch czasówek. Do trzeciej sesji kwalifikacyjnej przystąpi dziesięciu kierowców z najlepszymi czasami z Q1 lub Q2 i z "czystym kontem" rozpoczną rywalizację o miejsca startowe.

W niedzielę odbędą się dwa wyścigi główne I rundy Kia Lotos Race. Do pokonania będzie 12 okrążeń w każdym z nich a przerwa pomiędzy poszczególnymi biegami wyniesie 20 min.

W otwierającej sezon rundzie wystartuje też gościnnie dwóch dziennikarzy - Marek Wicher reprezentujący redakcję Gazety Krakowskiej oraz Maciej Struk z tygodnika Motor, który ma już na swoim koncie pełen sezon startów w wyścigowym pucharze Picanto pierwszej generacji.

Organizatorem Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto pod egidą PZM jest Kia Motors Polska wraz z Grupą Lotos, a wsparciem służą Santander Consumer Bank i Santander Multirent oraz PZU.

W tym roku zawodnicy będą rywalizować w sumie sześciu rundach. Dwa tygodnie po starcie na Węgrzech, wyścigowe Picanto wyjadą na Red Bull Ring w Austrii. Następnie w czerwcu KIA LOTOS RACE pojawi się na Lausitzring w Niemczech, podczas prestiżowych wyścigów DTM. W sierpniu miejscem zmagań będzie Tor Poznań. Dwie ostatnie rundy odbędą się we wrześniu na czeskich torach w miejscowościach Most i Brno. Tu link do fan page Kii na facebooku. Listę zawodników możecie zobaczyć na tej stronie . Pełny kalendarz znajdziecie poniżej.

Sezon 2013Sezon 2013 Sezon 2013 Sezon 2013

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.