Citroën teraz z Abu Dhabi

Citroën Racing i  Abu Dhabi potwierdzili swoją współpracę w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA. Kierowcami nowego zespołu będą Mikko Hirvonen, Dani Sordo i Sébastien Loeb

W zespole znajdzie się też Khalid Al-Qassimi. Kierowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie uczestniczył w większości rund WRC, ale jego priorytetem będzie rywalizacja w cyklu FIA Middle East Rally Championship (MERC).

To spektakularna zmiana związana. Abu Dhabi, który współpracował m.in. z Fordem teraz pojawia się jako partner tytularny zespołu, który ośmiokrotnie zwyciężał w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

Yves MattonYves Matton fot. Citroen Yves Matton, szef Citroën Racing:

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy nawiązać współpracę z tak prestiżowym i prężnym partnerem jak Abu Dhabi. Podobnie jak nasz stały partner Total, Abu Dhabi będzie widoczny podczas całego naszego programu 2013 na fabrycznych zespołach rywalizujących w cyklu WRC, oraz w MERC (Middle East Rally Championship), a także w rozgrywkach Citroën Racing Trophy, odbywających się w najważniejszych krajach Europy. Wspólnie Abu Dhabi Racing zobowiązaliśmy się również do wspierania programu rozwoju kierowców."

Fabryczny zespół ośmiokrotnych Rajdowych Mistrzów Świata - który w latach 2008 - 2012 nieprzerwanie dominuje na rajdowych trasach. Teraz będzie występował pod nazwą Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team.

We wszystkich rundach Mistrzostw Świata wystąpi startująca z numerem 2 załoga Mikko Hirvonen i Jarmo Lehtinen. To oni będą teraz priorytetową załogą w zespole.

Mikko HirvonenMikko Hirvonen fot. Citroen Mikko Hirvonen:

Mam za sobą pierwszy pełny sezon z Citroënem, teraz czuję się gotowy na nowe wyzwania. Czterokrotnie już byłem pretendentem do tytułu Mistrza Świata, więc naturalnym krokiem będzie walka o najwyższe miejsce na podium".

W drugim DS3 WRC, podczas czterech rajdów zasiądą Sébastien Loeb i Daniel Elena. Oni, jako dziewięciokrotni Mistrzowie Świata, mają przydzielony numer 1 na cały sezon 2013.

Sébastien LoebSébastien Loeb fot. Citroen Sébastien Loeb:

Rozpoczniemy startem w Monte-Carlo, będziemy również rywalizować w Szwecji, ponieważ to jest rajd odbywający się w naturalnych rajdowych warunkach, w którym kocham wygrywać. I nie mógłbym oczywiście nawet pomyśleć, aby opuścić Rajd Francji.

Powracający do zespołu Citroëna Dani Sordo i Carlos del Barrio, będą walczyli w co najmniej 11 rundach i zawalczą o punkty w tych rajdach, w których załoga Loeb i Elena nie będzie startować.

ZOBACZ TAKŻE:

Dakar 2013 | Hołek jedzie po zwycięstwo

15-latek mierzy w Formułę

Startuje rekrutacja do Kia Lotos Race 2013

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.