Rajd Barbórka - co, gdzie kiedy?

W sobotę, 1 grudnia cała Warszawa będzie pełna adrenaliny. Gwiazdy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Kryterium Asów, czyli jubileuszowym 50. Rajdzie Barbórka. Na starcie m.in. Felix Baumgartner, Luca Rossetti, Tomasz Kuchar, Kajetan Kajetanowicz

Lista zgłoszeń do Rajdu Barbórka jest jak zawsze wyborowa. Do startu w prestiżowych zawodach zgłosili się wszyscy liczący się w kraju zawodnicy z różnych dyscyplin motorsportu. Nie zabrakło również zagranicznych gwiazd.

Jeden z głównych pretendentów do zwycięstwa w tegorocznej edycji Rajdu Barbórka to Luca Rossetti. Włoch jest czołowym europejskim kierowcą, ma na koncie tytuły mistrza Europy i niezliczona liczbę wygranych rajdów. Na Karowej pojedzie Peugeotem 207 S2000 EVO 2012.

Ale z kolei najgłośniejsza medialnie postać ostatnich miesięcy to Felix Baumgartner. Przyjazd Austriaka, który zapisał się w historii, skacząc ze stratosfery, współorganizowany jest przez Tomasza Kuchara i Automobilklub Polski. Felix zasiądzie za kierownica Subaru Impreza WRX STI.

Do walki zupełnie na poważnie staje oczywiście Tomasz Kuchar - pięciokrotny zwycięzca tej imprezy. To właśnie jemu przyznano pierwszy numer startowy.

Jak znaleźć kompromis między widowiskową jazdą cieszącą tysiące kibiców, a walką o każdy ułamek sekundy i zwycięstwo? Na to pytanie doskonale rok temu odpowiedział, obecnie trzykrotny Mistrz Polski Kajetan Kajetanowicz. Jego również nie zabraknie w Ogólnopolskim Kryterium Asów.

Zobacz pełną listę zgłoszeń 50. Rajdu Barbórka Zobacz listę zgłoszeń do Barbórki Legend

Badania już w piątek

Barbórka powoli rozkręca się od piątku. Od 14:30 na parkingu przed Centrum Handlowym Bemowo trwać będą badania kontrolne. To szansa, aby na spokojnie i z bliska zobaczyć wyścig rajdowych zbrojeń.

Prawdziwe ściganie staruje w sobotę już o 8:00 na Twierdzy Cytadela. Do pokonania trzy widowiskowe próby. Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie oczywiście Kryterium Asów na Karowej. Pokazowe przejazdy rozpoczną się o 16:00, a walka o miano króla Barbórki ruszy o 17:30.

Harmonogram 50. Rajdu Barbórka

Piątek, 30 listopada 2012 Badania kontrolne CH BEMOWO, 14:30 - 20:00

Sobota, 1 grudnia 2012 OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 , 12:00 OS 2 Tor Służewiec 9:00 , 13:00 SERWIS Bemowo 9:30 , 15:30 OS 3 Bemowo 10:30 , 14:30 KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00 OS Kryterium Karowa 17:30

ZOBACZ TRASĘ

Drifterzy czekają

Oprócz rywalizacji na przygotowanych odcinkach specjalnych, na kibiców czekają atrakcje i niespodzianki. Jednak z nich to  "Driftowa Barbórka 2012", która rozpocznie się już rano na specjalnie przygotowanej trasie na Bemowie.

Między 8:00 a 10:00 kibice będą mogli oglądać przejazdy 8 zawodników, którzy bez wątpienia potrafią zadziwić swoim kunsztem i umiejętnościami. Drifterzy pojawią się również na trasie odcinka Karowa, gdzie rozgrzeją publiczność przed rywalizacją rajdowych kierowców.

Najtańsze bilety za za 49 zł

Bilety wstępu  na 50. Rajd Barbórka można kupić w specjalnych punktach sprzedaży. Znajdziecie je m.in. przy dojściu do prób sportowych. Karnet  Kibica za 49 zł upoważnia do wstępu na wszystkie odcinki specjalne. Trybuny na odcinku Karowa kosztują od 89 zł  do 229 zł. Nie ma już najdroższych biletów na trybunę VIP.

Szczegóły dotyczące lokalizacji i godzin otwarcia Punktów Informacji Kibica można znaleźć TUTAJ.

W tym roku Automobilklub Polski przygotował dla kibiców kilka tysięcy miejsc na trybunach w najciekawszych fragmentach oesu Karowa. Trzy największe zlokalizowane są w pobliżu popularnej "beczki".

Gra Moto Orkiestra

Przejazd ulicą Karową, to marzenie każdego rajdowego kibica. Ale przejazd u boku gwiazdy, to coś zdecydowanie więcej, niż tylko marzenie. Spełnia je Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ci, którzy wygrali charytatywne licytacje na stronach Allegro zasiądą na prawym fotelu m.in. u Pawła Przybylskiego, Filipa Nivette, Luci Rossettiego i Felixa Baumgartnera.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Barbórka | Kościuszko Focusem WRC

Felix Baumgartner wystartuje w Barbórce

Rajd Barbórka | Lubiak rzuca tenisa dla Punto

Więcej o:
Copyright © Agora SA