Rajd Barbórka | Lubiak rzuca tenisa dla Punto

Warszawskie Kryterium Asów, to świetna okazja do powrotu na rajdowe trasy. Korzysta z niej m.in. Maciej Lubiak. Wicemistrz Polski stawia na Fiata Punto S2000

Na starcie jubileuszowego,  50. Rajdu Barbórka pojawi się dobrze znana rajdowym kibicom para Maciej Lubiak i Marcin Jastrzębski. Załoga ta zwyciężyła m.in. w 2. Rajdzie Kaszub o Puchar Lotosu.

Warto przypomnieć, że w 2003 roku Maciej Lubiak - rajdowy wicemistrz Polski,  był najszybszym kierowcą na Karowej i odebrał piękną statuetkę za zwycięstwo w Kryterium Asów. Startował wtedy z Maciejem Wisławskim, prywatnie swoim ojcem chrzestnym.

W ostatnim czasie Maciej Lubiak miał przerwę w rajdowych startach. W pełni oddał się grze w tenisa i squasha, osiągając na tym polu duże sukcesy. Może poszczycić się m.in. kilkoma tytułami Mistrza Polski.  

Do rywalizacji na krótkich, lecz niezwykle trudnych i zdradliwych odcinkach warszawskiej imprezy Lubiak wyruszy za kierownicą Fiata Punto S2000. Przygotował go włoski tuner - firma Procar.

Do rywalizacji w Rajdzie Barbórka  Maciej Lubiak staje za kierownicą Fiata Punto S2000Do rywalizacji w Rajdzie Barbórka Maciej Lubiak staje za kierownicą Fiata Punto S2000 fot. www.lubiak.pl fot. www.lubiak.pl Maciej Lubiak:

Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość zaprezentować się kibicom podczas tak prestiżowej imprezy, jaką bez wątpienia jest Rajd Barbórka. Dobrze pamiętam to wspaniałe uczucie, jakie towarzyszyło mi, gdy w 2003 roku z Maćkiem Wisławskim wygraliśmy Kryterium Asów na ulicy Karowej. Gdy z propozycją objęcia sterów dobrze mi znanego Punto S2000 zadzwonił szef Agencji Corse Sławek Saniewski, byłem trochę zaskoczony. Zgodziłem się jednak natychmiast i pomyślałem, że to bardzo fajny prezent na zbliżające się mikołajki. Miło mi, że będę mógł ponownie współpracować z ludźmi, z którymi - jako fabryczny kierowca Fiata - startowałem w mistrzostwach Polski w sezonie 2007. Muszę przyznać, że trochę brakuje mi tej adrenaliny, jaką daje rywalizacja w profesjonalnym samochodzie rajdowym. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców do gorącego dopingu przez cały najbliższy weekend, bo po sobotnim występie w Rajdzie Barbórka, w niedzielę z moją drużyną Kahuna biorę udział w drużynowych Mistrzostwach Polski w squashu.

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Barbórka | Kościuszko Focusem WRC

Felix Baumgartner wystartuje w Barbórce

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Więcej o:
Copyright © Agora SA