Rajd Barbórka | Kościuszko Focusem WRC

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zakończą rajdowy sezon udziałem w Rajdzie Barbórka. Pojadą  Fordem Focusem WRC

Dla załogi Lotos Dynamic Rally Team startującej w klasyfikacji PWRC w Rajdowych Mistrzostwach Świata, Barbórka będzie drugą po tegorocznym Rajdzie Polski okazją do występu przed polskimi kibicami.

Michał Kościuszko stracił szansę na tytuł Mistrza Świata PWRCMichał Kościuszko stracił szansę na tytuł Mistrza Świata PWRC fot. Lotos Dynamic Rally Team fot. Lotos Dynamic Rally Team Michał Kościuszko:

Przez cały sezon startujemy poza Polską na trasach Mistrzostw Świata, nie mamy więc okazji, by widowiskową jazdą sprawić frajdę wszystkim naszym fanom. Dlatego zawsze z niecierpliwością czekamy na Barbórkę. Tegoroczną jubileuszową jej edycję potraktujemy jako okazję do dynamicznej jazdy, dobrej zabawy oraz przede wszystkim - podziękowania najlepszym na świecie kibicom i naszym partnerom. Podobnie jak w ubiegłym roku postanowiliśmy zrobić niespodziankę i przywieźć do Warszawy samochód WRC. Będzie to Ford Focus WRC 09.

Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka rozegrany zostanie w sobotę, 1 grudnia i składać się będzie z czterech odcinków specjalnych usytuowanych na Cytadeli (OS1 Twierdza Cytadela), Służewcu (OS2 Tor Słżewiec) oraz na bemowskim autodromie (OS3 Bemowo).

Trzy z nich rozegrane zostaną w ciągu dnia, natomiast późnym popołudniem najlepsze załogi przystąpią do rywalizacji na kultowej próbie na ulicy Karowej. W tym roku Kryterium Asów poprzedzą pokazowe przejazdy legendarnych zawodników, którzy na stałe wpisali się w karty rajdowej historii. Wielu z nich zasiądzie za kierownicami równie legendarnych samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

Felix Baumgartner wystartuje w Barbórce

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Rajd Barbórka | Oleksowicz wreszcie w Polsce

Więcej o:
Copyright © Agora SA