Rajd Barbórka | Oleksowicz wreszcie w Polsce

Najpierw plan teledysku ?Więcej mocy? grupy Generacja Lunatyków, a  teraz ostre przygotowania do Barbórki. Specjalnie na te zawody Maciej Oleksowicz przesiada się do Subaru Impreza STi

W tegorocznym kalendarzu Rajd Polski kolidował z Rajdem Francji - jedną z rund cyklu SWRC, więc Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski niestety nie mogli się pokazać krajowej publiczności na mazurskich szutrach.

Na szczęście jest jeszcze warszawska Barbórka, w której załogę zespołu Castrol TRW Motointegrator zobaczymy nie w Fordzie Fiesta S2000,  lecz w Subaru Impreza STi.

Silnik Fiesty, którą w tym roku Polacy startowali w rundach mistrzostw świata przechodzi naprawę po awarii w Rajdzie Hiszpanii, a samo auto także poddano generalnemu przeglądowi i remontowi po wyczerpującym sezonie.

Stąd decyzja o przesiadce do Imprezy. Będzie to jednak nowsza generacja rajdowego Subaru, niż ta, którą Oleksowicz i Obrębowski startowali zanim na dobre przesiedli się do samochodów S2000.

 

Maciek Oleksowicz:

Cały dzień spędziliśmy na planie teledysku "Więcej mocy" grupy Generacja Lunatyków. Ten tytuł dobrze koresponduje z tym, co zrobiliśmy w Subaru, którym pojedziemy Barbórkę. Jedziemy Subaru, bo silnik naszej Fiesty niestety nie będzie naprawiony na czas. Tutaj serdeczne podziękowania muszę skierować w stronę mojego ojca, który odstąpił nam swoje auto na Barbórkę, a sam wystartuje swoją trenigówką. Efektem naszych modyfikacji Imprezy, jest gigantyczna liczba koni mechanicznych. Teraz walczymy o to, by jak najlepiej te konie okiełznać. Mamy jeszcze kilka dni do rajdu i parę pomysłów na modyfikacje, które mogą nam pomóc. Czeka nas jeszcze trochę pracy z układem przeniesienia napędu i doborem opon. Zdecydowanie wolałbym, żeby podczas rajdu było sucho i przyczepnie. W takich warunkach będziemy mogli wykorzystać maksimum mocy, jaką dostarczy nam silnik. Subaru jest jednak daleko do Fiesty w aspekcie precyzji prowadzenia i reakcji na działania kierowcy, więc muszę się do tego samochodu trochę przyzwyczaić. Na Barbórce na pewno będzie świetny show, a my bardzo się cieszymy, że po długiej nieobecności na krajowych oesach będziemy mogli być częścią tego widowiska. Czeka nas nowy-stary odcinek Cytadela, który co prawda znamy z lat poprzednich, ale w tym roku konfiguracja tej próby jest nieco inna. W części miejsc jedziemy w przeciwną stronę lecz nie zmienia to samej charakterystyki próby. Myślę, że to może być dość ważny odcinek tegorocznej Barbórki. Jest tam sporo krawężników, a różnice czasowe na tym oesie będą, jak zawsze, całkiem spore.

Leon Leonidas, Generacja Lunatyków:

W poniedziałek kręciliśmy teledysk do naszej nowej płyty zatytułowanej "Więcej mocy". W teledysku gościnnie wystąpili Junior Stress - znany wokalista reggae oraz znany z grupy Kaliber 44 - DJ Feel-X. Do współpracy zaprosiliśmy także Maćka Oleksowicza, bo dla mnie - fana sportów motorowych od początku było jasne, że klip do kawałka "Więcej mocy" powinniśmy nakręcić właśnie w rajdówce. Maciek bez wahania zdecydował się zaangażować w nasz projekt i myślę, że w efekcie wyjdzie z tego świetny klip. Materiał powinien być gotowy w ciągu około trzech tygodni i zostanie opublikowany na naszej stronie na facebooku i w naszym kanale na youtube. Będzie można go również zobaczyć w telewizyjnych kanałach hip-hopowych.

ZOBACZ TAKŻE:

Felix Baumgartner wystartuje w Barbórce

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Dakar 2013 | Hołek jedzie po zwycięstwo

Więcej o:
Copyright © Agora SA