Kubica miażdży w Sainte Maxime

Robert Kubica prowadzi po pierwszym etapie  Rajdu Var. Po 4 oesach Polak w Citroenie C4 WRC ma aż minutę i 25 sekund przewagi nad Freddy'm Loixem

Robert Kubica i Emanuele Inglesi w piątek wygrali wszystkie 4 odcinki  Rallye du Var, który wystartował z Sainte Maxime, na południu Francji.

Polski-włoski duet o +1:25,0 zdystansował belgijską załogę Freddy Loix i Lara Vanneste  w  Peugeocie 307 WRC.

Trzecie miejsce zajmują Francuzi Cedric Robert i Matthieu Duval. Team Peugeota 207 S2000 do liderów traci +2:04,2.

Robert Kubica:

Założenia  związane z Rajdem Var są  zupełnie inne niż w Rajdzie Como. Na tych trasach jadę już trzeci raz, więc jest to teren, który znam i na którym dobrze się czuję. Ale to, na czym najbardziej mi zależy to wyjeżdżenie jak największej liczby kilometrów na odcinkach specjalnych, aby zdobyć kolejne doświadczenia.

Zobacz Roberta Kubicę na shakedownie

 

W zawodach jedzie też trzykrotny Rajdowy Mistrz Polski Bryan Bouffier. Po piątkowym etapie kierowca Peugeota 208 prowadzi w R2, a w generalce jest na 23. miejscu.

Dziś, podczas drugiego dnia 58. Rallye du Var do przejechania 5 odcinków. Jutro zakończenie zawodów i kolejne 3 oesy do pokonania.

Łącznie załogi mają 12 prób o długości 240km. Cała trasa zawodów liczy 734 km.

W rajdzie ściga się łącznie ponad 220 załóg, w tym tylko 70 w ostatniej rundzie Asfaltowych Mistrzostw Francji. Pozostałe jadą m.in. w grupie juniorów i w rajdzie samochodów historycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

Galeria | Polski triumf nad Como!

Filmy | Kubica jedzie po zwycięstwo

Dla Kubicy zmodyfikowali C4 WRC

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.