Felix Baumgartner wystartuje w Barbórce

Tomasz Kuchar zaprosił Felixa Baumgartnera do swojego zespołu na jubileuszowy Rajd Barbórka. "Człowiek, który spadł z kosmosu" startował już w tych zawodach w 2005 roku  i rozbił wtedy Subaru Imprezę

Jubileuszowy Rajd Barbórka odbędzie się już w sobotę, 1 grudnia. Pięciokrotny zwycięzca tej imprezy - Tomasz Kuchar - zaprosił do startu Felixa Baumgartnera - "człowieka, który spadł z kosmosu".

Felix startował już w Barbórce na zaproszenie Tomasza Kuchara w 2005 roku. Zajął wtedy 10 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Felix BaumgartnerFelix Baumgartner fot. www.felixbaumgartner.com fot. www.felixbaumgartner.com Felix Baumgartner:

Znów będzie okazja do sprawdzenia się za kierownicą samochodu rajdowego. Fajnie wspominam poprzedni udział w Barbórce, choć faktycznie nie poszło mi najlepiej. Rozbiłem Subaru Imprezę na ulicy Karowej, ale podkreślam, że stało się to dopiero pod koniec zawodów, chyba na czwartym przejeździe.

W 50. Rajdzie Barbórka Tomek Kuchar i Felix Baumgartner wystartują identycznymi samochodami Subaru Impreza WRX STi, przygotowanymi specjalnie na ten rajd.

Tomasz KucharTomasz Kuchar fot. Maciej Niechwiadowicz fot. Maciej Niechwiadowicz Tomasz Kuchar:

Jestem wręcz wniebowzięty w związku z faktem, iż Felix ponownie przyjął nasze zaproszenie do Polski na Rajd Barbórka. W 2005 roku już startował w tej niezwykłej imprezie, także w ramach mojego zespołu i poszło mu całkiem nieźle, bo zajął 10 miejsce. Dodatkowo wystartował w słynnym Kryterium Asów na ulicy Karowej, gdzie zrobił niezłe show, psując przy tym delikatnie mój rajdowy wóz, ale oczywiście nikt nie miał mu tego za złe. Felix jest wspaniałym sportowcem i niesamowitym człowiekiem, od dłuższego czasu jestem jego wielkim fanem, ale po skoku ze stratosfery już chyba wszyscy oszaleli na jego punkcie. Cieszę się, że w swoim tak bardzo napiętym grafiku potrafił wygospodarować kilka dni na przyjazd do Polski. Obaj pojedziemy samochodami Subaru Impreza WRX STI. Będą to bliźniacze samochody w takiej samej specyfikacji i oklejone w niemal identyczny sposób. Wcześniej odbędziemy całodniowe testy, na których to Felix będzie mógł zapoznać się z samochodem, solidnie potrenować, a także spróbować różnych wariantów doboru opon na ten krótki, ale pod tym względem niesamowicie wymagający, rajd. Śledźcie nasze przygotowania do rajdu na facebooku (facebook.com/QHRLOPEZ).

ZOBACZ TAKŻE:

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Galeria | Polski triumf nad Como!

Małysz Toyotą rusza na Dakar

Więcej o:
Copyright © Agora SA