Dla Kubicy zmodyfikowali C4 WRC

Już jutro start ostatniej eliminacji Trofeo Rally Asfalto. W zawodach w prowincji Como specjalnie zmodyfikowanym Citroenem C4 WRC pojedzie Robert Kubica

Specjalnie dla Roberta Kubicy na Trofeo ACI Como i Rallye du Var Citroen Racing przygotował zmodyfikowaną wersję C4 WRC. Najwidoczniej marka przymierza się do długofalowej współpracy z Kubicą.

Takich możliwości nie wyklucza Xavier Mestelan-Pinon  - dyrektor techniczny zespołu. To on czuwał nad zmianami w samochodzie dla Kubicy.

Citroenem C4 WRC ma m.in. hydrauliczny hamulec ręczny, który działa na przycisk. Dzięki temu Robert nie będzie musiał pchać dźwigni. Zatem dla jego nie w pełni sprawnej prawej ręki będzie  to  sporym ułatwieniem.

Jak zapowiada Citroen, kolejnym krokiem dla Polaka zapewne będzie  DS3 - w wersji WRC oraz RRC.

W startującym jutro (16 listopada) rajdzie Trofeo ACI Como Robert Kubica  pojedzie z Emanuele Inglesim. Polsko-włoska załoga otrzymała 6 numer startowy.  Lista zgłoszeń do rajdu liczy 50 teamów (7 w grupie historycznej). Wśród nich 5 zespołów wystawia auta klasy WRC, w tym Kubica.

Zawody z bazą w Erbie (Lombardia, prowincja Como) potrwają dwa dni. Do przejechania 11 odcinków specjalnych: 8 w piątek, a reszta w sobotę. Trasa liczy 126 km oesowych.

Kolejny etap rajdowych startów Kubicy to Rajd Var, ostatnią runda Asfaltowych Mistrzostw Francji, która odbędzie się w dniach 23-25 listopada.

ZOBACZ TAKŻE:

Kubica wsiada do Citroëna C4 WRC!

Startuje rekrutacja do Kia Lotos Race 2013

Małysz Toyotą rusza na Dakar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.