Startuje rekrutacja do Kia Lotos Race 2013

Rusza nabór do przyszłorocznego sezonu Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Wszyscy zainteresowani udziałem w tej serii wyścigowej, mogą już się rejestrować

Na stronie internetowej www.kialotosrace.pl umieszczone są m.in. warunki udziału i zakupu wyścigowych Picanto.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na zamówienie samochodu do końca listopada 2012 r. mają gwarancję ceny zakupu i ich auta będą kosztować tyle samo, ile kosztowały przed rozpoczęciem mistrzostw - 39 900 zł. W tej cenie otrzymają samochód Kia Picanto 1.2, wraz z pełnym wyposażeniem sportowym, wymaganym regulaminem cyklu. Natomiast od grudnia 2012 obowiązywać już będzie cennik Picanto zgodny m.in. z aktualnym kursem euro.

Szykuje się świetny kalendarz

Przyszłoroczny kalendarz Kia Lotos Race jest obecnie w trakcie opracowania, podobnie jak i szczegółowe regulaminy zawodów. Intencją organizatora jest utrzymanie tej samej liczby rund co w minionym sezonie, czyli sześciu. Zawodnicy z pewnością zawitają na jedyny tor w Polsce - "Poznań", jeszcze nie wiadomo jakie i ile torów Kia Lotos Race odwiedzi zagranicą.

Organizator polskiej markowej serii prowadzi rozmowy m.in. z władzami Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) na temat ponownego pojawienia się wyścigowych Picanto w ramach wspólnego weekendu wyścigowego. Po swoim debiucie na torze Lausitzring w Niemczech, uczestnicy i całe zawody KLR spotkały się z bardzo przychylnymi opiniami ze strony władz DTM, które zaprosiły nas do dalszej współpracy.

Priorytetem jest obecność podczas zawodów jak najwyższej rangi, co pozwala uczestnikom KLR na nabieranie doświadczenia podczas imprez o światowej renomie. W tym roku Mistrzostwa Picanto towarzyszyły m.in. wspomnianemu DTM, ale także rundzie mistrzostw świata FIA GT oraz mistrzostwom "strefy" Europy centralnej - CEZ.

Podobnie jak i w tym roku, uczestnicy Kia Lotos Race w 2013 będą rywalizować o tytuł Wyścigowego Mistrza Polski Kia Picanto oraz o nagrody rzeczowe i finansowe. Drugi sezon KLR najprawdopodobniej oficjalnie rozpocznie się w maju przyszłego roku.

Wspaniała oprawa medialna

Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto są najobszerniej relacjonowaną w krajowych mediach rodzimą serią sportów motorowych. W minionym sezonie regularne wiadomości i klasyfikacje KLR pojawiały się w programach informacyjnych o największej oglądalności w TVP i Polsacie. Relacje z poszczególnych rund zamieszczały TVP Sport, Polsat oraz TVN Turbo.

Newsy obecne były naturalnie w przestrzeni wirtualnej - partnerowały zawodom portale: Moto.pl i Sport.tvp.pl, współpracowały m.in. Interia.pl, Autoklub.pl, Autocentrum.pl, Auto.dziennik.pl i wiele innych. Nieodłącznym partnerem KLR jest prasa. Materiały o naszych zawodach publikowały m.in: Auto Motor i Sport, Top Gear, Auto Moto, F1 Racing ,WRC, Auto Świat, Motor i Przegląd Sportowy.

Informacje o mistrzostwach w ciągu całego sezonu pojawiły się w niemal 200 audycjach telewizyjnych i radiowych, niemal 700 publikacjach internetowych i w blisko 150 prasowych. Ogółem tzw. "zwrot mediowy" dla KLR przekroczył kwotę 5 300 000 zł.

Kto powalczy o Picanto?

Kolejny sezon mistrzostw będzie zatem stanowił nie lada wyzwanie na tej płaszczyźnie, któremu organizator postara się sprostać i zapewnić jeszcze lepsze efekty owocujące wzrostem świadomości i rozpoznawalności tej imprezy oraz uczestników.

Kia Lotos Race to markowa seria wyścigowa organizowana przez Kia Motors Polska wraz z LOTOS Oil i przy wsparciu PZU, Santander Consumer Bank, Santander Multirent oraz firmy ATT. Uczestnicy rywalizują w cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski PZM za kierownicami identycznych Kia Picanto 1.2 o seryjnej mocy 85 KM, przygotowanych zgodnie z regulaminem technicznym serii. Nagrodą główną jest samochód osobowy Kia Picanto, lub jego równowartość.

Wszelkie informacje dotyczące udziału i startów w Kia Lotos Race dostępne są pod adresem mailowym klr@kia.com.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Lotos Race | 16-latek mistrzem

Wywiad | Wojciech Szyszko: Picanto zbiera pochwały

Małysz Toyotą rusza na Dakar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.