Małysz Toyotą rusza na Dakar

Adam Małysz z Mitsubishi L200 przesiada się do Toyoty Hilux. Auto pochodzi z belgijskiej firmy Overdrive Racing, należącej do byłego pilota Krzysztofa Hołowczyca

Na początku listopada Adam Małysz spędził kilka dni w Maroku. Nie czekał  tam go jednak wypoczynek, ale morderczy trening połączony z testowaniem nowego samochodu.

Mistrz Polski i Czech w rajdach terenowych sprawdzał możliwości Toyoty Hilux Overdrive, którą być może pojedzie w zbliżającym się wielkimi krokami Rajdzie Dakar 2013.

fot. www.malysz.pl Adam Małysz:

Nawiązaliśmy kontakt z firmą Overdrive, należącą do Jean-Marca Fortina, czyli byłego pilota Krzyśka Hołowczyca. Mieliśmy okazję pojeździć  Toyotą Hilux podczas testów w Maroku i muszę powiedzieć, ze auto jest niesamowite. Robi ogromne wrażenie. Będę bardzo zadowolony, jeśli tym samochodem staniemy na stracie Rajdu Dakar 2013. Wszystko niedługo się okaże.

Testowany egzemplarz przygotowany jest w specyfikacji T1. Ma 8 cylindrowy silnik o pojemności  4600 ccm,  mocy 350KM i momencie obrotowym 560Nm. Auto rozpędza się max. do 190 km/h.

Póki co, nie ma oficjalnych komunikatów w sprawie ostatecznego wyboru Małysza. Jednak na decyzję nie ma wiele czasu, bo w dniach 22 i 23 listopada organizatorzy Rajdu Dakar w zaplanowali załadunek sprzętu. Z portu we francuskim Hawrze popłynie on do Ameryki Południowej.

Najtrudniejsze zawody świata ruszą  z Limy,  stolicy Peru, już 5 stycznia 2013. Mordercza walka potrwa aż 2 tygodnie. Meta 20 stycznia w Santiago de Chile.

W zakończonym niedawno sezonie Adam Małysz ścigał się w Mitsubishi L200. To właśnie za jego kierownicą wywalczył mistrzostwo Polski i Czech w rajdach terenowych.

Mówi się, ze Małysz podobno rozważał również wynajęcie samochodów innych marek, m.in. SAM-a Mercedesa lub Hummera H3 Evo. Można się jednak domyślać, że ostatecznym wyborem Małysza będzie właśnie Toyota Hilux Overdrive.

Teraz najważniejszym celem Małysza i Martona jest właśnie zaplanowany na początek przyszłego roku Dakar. Warto przypomnieć, że nasz "Orzeł z Wisły", który w 2012 roku pierwszy raz wystartował w tym trudnym wyścigu, dojechał do mety, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 37. miejscu. To rewelacyjny wynik jak na debiutanta.

Adam Małysz wierzy, że w nadchodzącym Dakarze uda się mu osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. Jego pilot Rafał Marton mówi wprost, że liczą na dwudziestkę. Chcą też uzyskiwać wysokie lokaty na odcinkach specjalnych. To będzie dla nich olbrzymi sukces.

Warto dodać, że  Toyotą Hilux Overdrive dysponuje również Szymon Ruta z Orlen Teamu, który także mierzy w przyszłoroczny Dakar.

Zobacz kolejny skok Adama Małysza

 

ZOBACZ TAKŻE:

Marzę, by wygrać kiedyś Dakar - wywiad z Adamem Małyszem

Rajd Katalonii | Kościuszko marzy o lepszym aucie

Rajd Katalonii | Awaria zatrzymuje Oleksowicza

Więcej o:
Copyright © Agora SA