Szczerbiński pokazał prędkość

Patryk Szczerbiński, który w tym sezonie debiutował w cyklu Porsche Supercup, ma za sobą  pierwszy kontakt z serią GP3.  - Potrafiłem pokazać dobrą prędkość w bolidzie jednomiejscowym - mówi o testach w Hiszpanii

Zawodnik udanie zakończył udział w oficjalnych testach prestiżowej serii GP3 na hiszpańskim torze Jerez. Polak, dzięki rewelacyjnym wynikom w serii Porsche Supercup, został zauważony przez team Marussia Manor Racing i zaproszony na testy w ich bolidzie.

Testy w Jerez składały się w sumie z czterech sesji treningowych. Patryk Szczerbiński był jednym z wyróżniających się zawodników pokonując w sumie 122 okrążenia.

Podczas jednej z sesji  był nawet 7. Jest to rewelacyjny rezultat, biorąc pod uwagę fakt, że wszyscy pozostali kierowcy w tegorocznym sezonie startowali w bolidach jednomiejscowych.

Patryk Szczerbiński bierze  udział w testach Marussia Manor RacingPatryk Szczerbiński bierze udział w testach Marussia Manor Racing fot . Verva Racing Team fot . Verva Racing Team Patryk Szczerbiński:

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu testów. Mimo iż byłem jedynym kierowcą, który tegoroczny sezon spędził w samochodach zamkniętych, potrafiłem pokazać dobrą prędkość w bolidzie jednomiejscowym. Co więcej, z okrążenia na okrążenie poprawiałem swoje czasy. Nie ominął mnie niestety również pech. W ostatniej sesji treningowej tor wyraźnie przesychał, dlatego kierowcy zaczęli jeździć na nowym komplecie gładkich opon. Właśnie wtedy większości udało się uzyskać najlepsze czasy. Ja niestety nie zdążyłem. Tuż przed moim wyjazdem zaczął padać deszcz i nie byłem w stanie pojechać szybkiego okrążenia. Mimo to uważam, że testy wypadły naprawdę dobrze i jestem z nich bardzo zadowolony.

Patryk Szczerbiński otrzymał zaproszenie do wzięcia udziału w testach od zespołu Marussia Manor Racing, który został utworzony przy Marussia F1 Team startującym w Mistrzostwach Świata Formuły 1.

Założycielem obu teamów jest John Booth. W stajni Marussia Manor Racing jeździli niegdyś między innymi Kimi Raikkonen i Lewis Hamilton, którzy odnoszą obecnie ogromne sukcesy ścigając się w czołowych zespołach Formuły 1.

ZOBACZ TAKŻE:

"Barbórkowy" rozkład jazdy

Rajd Dolnośląski | Mistrzowski finał w Polanicy

Rajd Maroka | Ruta wyżej od Hołka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.