"Barbórkowy" rozkład jazdy

Jubileuszowa edycja najbardziej kultowej rajdowej imprezy w kraju tradycyjnie zgromadzi na starcie czołówkę Polskich kierowców oraz kilka nazwisk z najwyższej światowej półki. 50. Rajd Barbórka zaplanowano na pierwszy weekend grudnia

W tym roku start pierwszego odcinka specjalnego 50. Rajdu Barbórka zaplanowany został na godzinę 8:00. OS Cytadela o długości 7,32 km rozegrany zostanie w sercu Warszawy i bez wątpienia będzie na co popatrzeć!

Rosyjska twierdza zbudowana na rozkaz Mikołaja I na cztery godziny zamieni się w pole manewrów dla najszybszych i najgłośniejszych pojazdów, jakie kiedykolwiek gościły historyczne mury na Skarpie Wiślanej.

Już godzinę po starcie pierwszego samochodu na OS Cytadela, rozpocznie się rywalizacja na trasie odcinka specjalnego Tor Służewiec. Lokalizacja umiejscowiona na przeciwległym krańcu stolicy, w ubiegłym roku sprawdziła się doskonale.

Na terenie jednego z największych obiektów sportowych w kraju zjawiły się tysiące kibiców, którzy obserwowali zaciętą walkę toczącą się na wyciągnięcie ręki. Bez wątpienia Tor Wyścigów Konnych na Służewcu to obowiązkowy punkt dla każdego rajdowego fana!

Ostatnią przygrywką przed wieczornym finałem na Karowej będzie odcinek specjalny rozegrany tradycyjnie na terenie autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Start już o 10:30, ostatnie samochody pokonają trasę o długości 3,74 km około 14:30.

Zwieńczeniem całodziennej rywalizacji będzie oczywiście Kryterium Asów na Karowej. Pokazowe przejazdy rozpoczną się o 16:00, walka o miano króla Barbórki ruszy o 17:30.

Sobota będzie pełna sportowych, pozytywnych emocji, ale na "przystawkę" zapraszamy już w piątek, 30. listopada. Od 14:30 na terenie parkingu przed CH Bemowo trwać będą badania kontrolne. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się niesamowitym rajdowym maszynom, a kto wie, być może spotkać także swojego ulubionego kierowcę?

Zdzisław Siwiński, Dyrektor 50 Rajdu BarbórkaZdzisław Siwiński, Dyrektor 50 Rajdu Barbórka fot. A. Polski fot. A. Polski Zdzisław Siwiński, Dyrektor 50 Rajdu Barbórka:

-Czy 50 letnia Barbara to dojrzała kobieta? Na pewno tak, ale nasza wciąż jest w kwiecie wieku. Nasza jest magiczna i co roku nowa. Nieskromnie powiem, że młodsza, piękniejsza, bardziej intrygująca. Ba, nawet bardziej sexy. To nie żart. Syrena na wiadukcie Markiewicza nad ulicą Karową ma najpiękniejszy biust w Warszawie. Trudno w to uwierzyć? Przekonajcie się sami, zapraszam w pierwszą sobotę grudnia na Karową. A jeśli już się tam pojawicie, będziecie mogli - zupełnie przy okazji - zobaczyć najlepszych kierowców prowadzących najszybsze samochody dla najwspanialszej widowni w Polsce. Na jubileuszowy, 50. Rajd Barbórka szykują się nie tylko nasi najlepsi rajdowcy. Automobilklub Polski przygotował tyle niespodzianek, że zaczynamy się obawiać czym zaskoczymy kibiców w sezonie 2013. Ale to z tym problemem zmierzymy się za rok. Każdy kibic powinien już teraz ustalić wstępny harmonogram działań. Dla leniuchów mam podpowiedź: 1. grudnia ubierasz się cieplutko i o 8.00 ruszasz na odcinek specjalny Cytadela. Jesteś śpiochem i mieszkasz na południu Warszawy? Nie ma problemu, po porannej kawie stawiasz się o 9.00 na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu i tu rozpoczynasz rajdową sobotę. Wciąż zbyt wcześnie? Niemożliwe, ale jeśli budzik nie zadzwoni, a noc była ciężka, kolejną szansę masz już o 10.30. Jedziesz na teren Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. W tę sobotę cała Warszawa jest nasza! Chwilę po odcinku na Bemowie będziesz miał kilka minut dla siebie. Szybciutko wrzucasz coś ciepłego na ruszt i ... KIERUNEK KAROWA! A na Karowej.... tego nie trzeba reklamować! Cała masa atrakcji i najlepszych, najszybszych, najbardziej zwariowanych kierowców z kraju i nie tylko! Jeśli Cię tam nie będzie, nie darujesz sobie tego przez kolejnych 12 miesięcy. Do zobaczenia, na pewno będzie gorąco!

Harmonogram 50, Rajdu Barbórka

Piątek, 30 listopada 2012 Badania kontrolne CH BEMOWO, 14:30 - 20:00 Sobota, 1 grudnia 2012 OS 1 Twierdza Cytadela 8:00 , 12:00 OS 2 Tor Służewiec 9:00 , 13:00 SERWIS Bemowo 9:30 , 15:30 OS 3 Bemowo 10:30 , 14:30 KAROWA Przejazdy pokazowe 16:00 OS Kryterium Karowa 17:30

ZOBACZ TAKŻE:

Rajd Dolnośląski | Mistrzowski finał w Polanicy

Latvala kierowcą Volkswagena

Rajd Maroka | Ruta wyżej od Hołka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.